Чому президенту Володимирові Зеленському варто ініціювати проведення дострокових виборів до Верховної Ради, а потім – президентських?

Про це, а також про корупцію в Україні, про роботу над створенням своєї партії, про те, чи пропонував Зеленський увійти в його команду, і про багато іншого колишній голова Служби безпеки України, ексначальник Головного управління розвідки Міноборони та лідер партії “Сила і честь” Ігор Смешко розповів у інтерв’ю головній редакторці видання “ГОРДОН” Олесі Бацман.

У першу чергу Смешко відповів на запитання ведучої про те, які зміни відбулися в державі з того моменту як Зеленський став президентом.

Смешко відзначив, що Зеленський очолив олігархічну систему і всі чекали побудови демократії, розвалу старої системи, боротьби з корупцією. Проте в Україні це не так просто.

“Головна проблема Володимира Зеленського: здобувши фактично владу у цій системі, він не уявляв, що це за система. Він і зараз не уявляє, повірте мені. У нього не було стратегічного бачення, як змінювати політичну надбудову, щоб її побудувати за формою, скажімо, сучасних західних демократій. Він не уявляв, що таке економічний базис, простими словами – модель економіки. Тому що якщо немає економіки, немає бюджету, немає зростання соціального… Звідки брати живильне середовище для того, щоб будувати все: і охорону здоров’я, і освіту, і культуру, і армію забезпечувати, і соціальне, якщо не працює?

Усе це призвело до того, що команда, із якою прийшов Володимир Зеленський, – це випадково набрані люди, люди без досвіду, без бачення. Сам Зеленський з огляду на попередню свою професійну діяльність нічого цього не розумів і не бачив”, – відзначив Смешко.

Також Смешко зазначив, що при владі некомпетентні люди і кадрова політика жахає. Щоб хоч якось врегулювати політичну кризу в країні потрібні дострокові вибори.

“Якщо президент хоче бути чесною людиною, він має чесно сказати: “Я не уявляв собі завдань, які стоять перед країною. Я не уявляв, що в мене немає кадрового резерву. Я не уявляв, яких людей потрібно дібрати. Ви, хлопці, мені вибачте, але я хочу залишитися порядною і чесною людиною. Готуймося спочатку до парламентських, а потім, очевидно, треба готувати і президентські дострокові”, – констатує лідер партії “Сила і честь”.

Смешко також зазначив, що хоч і “Слуги народу” замішані в ряді скандалів, проте сам президент Зеленський не корумпований, але нам усім від цього не легше.

А ось на запитання Бацман, чи пропонував Зеленський йому посаду, Смешко відповів, що бачився з Володимиром Олександровичем лише двічі в житті і ще до його президентства.

“Я з Володимиром Олександровичем бачився, по-моєму, раз чи двічі. Уперше – після 2014 року на якійсь передачі в перерві. Просто привіталися. І вдруге я бачив його на ювілеї другого президента [Кучми], де він був конферансьє. Усе”, – зазначив Смешко.