У разі відкритого військового конфлікту з Росією, Україна зможе зупинити російські танки, однак у РФ велика перевага в авіації.

Про це в ефірі програми “Хард з Влащенко” на телеканалі “Україна 24” розповів ексглава Служби безпеки України Ігор Смешко.

“У нас достатньо озброєння, яке може бути використане проти танків. Але згадайте Югославію. Туди навіть НАТО не заходило з наземною операцією. Фактично військово-повітряні сили вирішили всі питання. Космічно-повітряні війська Росії на сьогодні неспіврозмірні з нашими”, – зазначив він.

Ексглава СБУ підкреслив, що “якщо говорити тільки про танки, то, безумовно, у нас є озброєння проти танків, наші військові прекрасно підготовлені”.

“У 2014 році я відмовився бути радником Турчинова. Я говорив з генералом Кларком, який говорив: вам би зараз гроші США, ми продати протиповітряну систему не можемо з політичних міркувань, але купити можна у французів, тому що якщо буде авіація – у вас будуть проблеми. І коли я прийшов до Турчинова, він мені каже, що нам треба просити в американців бомбардувальники. Кого бомбити? Нам зараз треба знати, яка конфігурація сухопутних військ, ВПС, ВМС, сил спеціальних операцій. Це все повинно бути у нас для оборонних операцій, щоб завдати таку відсіч, щоб продовження війни було неможливим для агресора з точки зору втрат перед своїм народом. І ми здатні це зробити, але потрібне стратегічне планування”, – заявив він.

Окрім цього Ігор Смешко зазначив, що Кремль готує суспільну думку росіян до можливої ескалації конфлікту з Україною.

“Росія не вийде сама з України і продовжуватиме дестабілізувати ситуацію в нас настільки, наскільки їй буде дозволено. Вона свої геополітичні вподобання висловила. Вона вважає, що всі країни колишнього СРСР – це сфера їхнього впливу, вона не збирається їх віддавати під вплив Заходу. Мобілізовані війська, Південний, Західний військовий округи, угруповання в Білорусі, в Криму нарощуються сили. Пройшла операція навчань 3 тис. десантників, які десантувалися в Криму, туди йде додаткове озброєння”, – сказав він.

Як зазначив Смешко, в цій ситуації будь-які розмови в Україні про можливість наступально вирішити питання звільнення окупованих територій Донбасу – “це страшна провокація”, якою скористається Росія.

“Кілька днів тому було інтерв’ю головного редактора журналу “Національна оборона”, де він сказав, що “якщо тільки вони спробують дестабілізувати ситуацію, ми підемо на Київ”. Це сплановано, перш за все, на аудиторію в Росії, підготувати її до можливої ескалації конфлікту” , – пояснив колишній керівник СБУ.

За словами Смешка, українці в цій ситуації “повинні щодня працювати над економікою, збільшенням можливостей у військово-промисловому комплексі, над створенням реальної армії”.