США можуть допомогти Україні в стримуванні російської агресії, якщо нададуть їй статус головного стратегічного партнера поза НАТО і піднімуть питання виконання Будапештського меморандуму.

Про це в ефірі “Україна 24” розповів ексглава СБУ Ігор Смешко.

“Концентрація російських військ на нашому кордоні вже існує багато років. І вона тільки посилюється. Це добре мобілізовані, натреновані, з усією стратегічної логістикою війська, які теоретично можуть йти з двох боків, потенційно з боку Білорусі угруповання можуть нас атакувати. Але найбільше ударне угруповання – це на нашому східному кордоні. Я багато разів казав, що сухопутний компонент там хороший. В нас приблизний паритет на сьогоднішній день з тактичними резервами, але якщо будуть застосовані військово-космічні війська, тут у нас, на жаль, проблеми з чисто військової точки зору”, – зазначив він.

За словами Смешка, міжнародна ситуація на сьогоднішній день “теж не дуже сприятлива”.

“Я не дуже щасливий від того, що стався обмін недипломатичними висловлюваннями між президентами США і Росії, тому що Байден сконцентрований найбільше на внутрішній політиці… Путіну потрібно відчути, що за цими словами йдуть дії з підтримки України. Такі дії – це повернення до Будапештського меморандуму і надання Україні від США статусу головного стратегічного партнера поза НАТО”, – сказав ексглава СБУ.