Сьогодні Президент України Володимир Зеленський проведе зустріч із Президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

“3 лютого відбудеться зустріч Президента України Володимира Зеленського та Президента Турецької Республіки Реджепа Таїпа Ердогана, який перебуватиме в нашій країні з офіційним візитом”, – ідеться в повідомленні.

Офіційна церемонія зустрічі запланована о 13:00. О 15:25 планується також зустріч президентів із представниками ЗМІ. Захід транслюватиметься онлайн у соцмережах, на офіційних сторінках Офісу Президента.

Як повідомлялося, під час візиту Президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана в Київ заплановане проведення засідання Стратегічної ради високого рівня. Також планується підписання між Україною та Туреччиною 12 міждержавних угод, які виведуть на новий рівень співпрацю двох країн як у питаннях економіки, так і у сфері високих технологій.

Нагадаємо, що минулого місяця Ердоган застеріг Москву від нового вторгнення в Україну і заявив, що не вважає «реалістичним варіантом» нове вторгнення Росії в Україну. За його словами, Україна є «сильною країною». «Я не бачу вторгнення Росії в Україну як реалістичний варіант, тому що це не звичайна країна», – наголосив Ердоган.

За словами президента Туреччини, Росія, перш ніж ухвалити рішення має проаналізувати ситуацію «в усьому світі і свою власну». Він додав, що регіон більше не може миритися з війною і що такий крок «не буде правильним». Пізніше речник Ердогана заявив, що президент Туреччини розмовляв із президентами України і Росії Володимиром Зеленським і Володимиром Путіним і запросив їх обох провести зустріч у Туреччині.

Речник Ердогана заявив, що Туреччина готова відіграти роль у зниженні напруження між Росією і Україною, щоб «уникнути будь-яких військових дій, наслідки яких будуть значними і незворотними». В Офісі президента України Радіо Свобода заявили, що ініціатива президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана запросити президентів Росії та України на переговори не нова.

«Туреччина вже запрошувала пару місяців тому, і Росія вже відповіла, що їм такий формат не цікавий», – сказав речник президента Володимира Зеленського Сергій Никифоров, коментуючи останнє таке запрошення.

При цьому позиція Зеленського, за його словами, щодо таких зустрічей залишається незмінною:

«Україна готова говорити в будь-яких форматах, за посередництва США, за посередництва Туреччини. Будь-які формати, які б дали результати».