Колишній суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус волею доль потрапив у вир подій і по суті не володіє ніякими цінними для спецслужб знаннями, крім одного епізоду, пов’язаного з минулою владою.

Про це заявив бізнесмен Геннадій Корбан.

“На мій погляд – це неймовірна історія звичайного судді і звичайного хабарника, яких у нас в країні сотні, тисячі. Ця людина потрапила в якийсь вир подій, неконтрольований, при якому він виглядає в очах людей, як резидент трьох розвідок, за яким ганяються НАБУ, СБУ, молдавські спецслужби і якому то надають, то не надають притулок, якого викрадають то туди, то назад. І все це робиться страшними начальниками”, – зазначив Корбан.

Щось схоже, додає він, відбувалося і з ним, але не в таких масштабах.

“Моя версія – це якесь провидіння. З ним сталося все те, що сталося і зі мною, тільки в дуже гіпертрофованому варіанті. Його перевозили через кордон мало не перші особи особистої охорони президента Порошенка, як йдеться в документах НАБУ… Я особисто вважаю його глибоко нещасною людиною, тому що потрапити в такий переділ”, – додав Корбан.

На його думку, це не історія з викраденням якогось страшного злочинця, а збіг обставин, бо Чаус не є носієм якихось знань.

“Для мене це не історія з викраденням, з якимось страшним злочинцем, якого шукають 2 країни, пів світу і 3 розвідки. Це провидіння… Чаус не є носієм будь-яких знань, Чаус не є носієм взагалі чого -небудь. Він заручник обставин”, – резюмував він.

 Нагадаємо, на початку квітня Чауса нібито викрали в Кишиневі.

Відтоді ніхто не знав, де перебуває суддя, поки його не виявили в селі на території Вінницької області. Після цього Чауса затримали співробітники СБУ.

Згідно з судовими матеріалами, підозрюваний у хабарництві Чаус називає себе потерпілим у справі про викрадення з метою вбивства.

Він стверджує, що вбивство не реалізували, бо він втік, пройшов 50 км пішки та добровільно з`явився до органів Служби безпеки України.

Чаус зазначив, що його затримали лише 3 серпня, до цього йому були забезпечені заходи захисту у зв`язку із існуванням загрози вбивства.

Колишній суддя вважає, що працівники НАБУ порушили норми КПК України, не подавши клопотання про його затримання до Вищого антикорупційного суду, натомість звернувшись із клопотанням про застосування запобіжного заходу.

Такі обставини Чаус вважає свідченням вказівки працівниками Національного антикорупційного бюро України або Спеціалізованої антикорупційної прокуратури діяти певним чином.

На його думку, працівники НАБУ порушили порядок звернення до Вищого антикорупційного суду із клопотанням про застосування запобіжного заходу.

Він також вважає, що слідчий суддя мав би відмовити НАБУ у відкритті провадження за вказаним клопотанням.

Цьому передувало: 4 серпня суддя Вищого антикорупційного суду Володимир Воронько обрав запобіжний захід колишньому судді Дніпровського районного суду Києва Миколі Чаусу у справі про хабарництво: цілодобовий домашній арешт. Чауса зобов’язали носити браслет.