Колишній топменеджер “Укргазвидобування” отримав 5 років в’язниці.

Про це пише Telegram-канал “Центр протидії корупції”.

Судді Вищого антикорупційного суду Катерина Сікора (головуюча), Тетяна Гавриленко і Олена Танасевич засудили колишнього топменеджера “Укргазвидобування” Олексія Тамразова до 5 років в’язниці за спробу дати хабар співробітнику Генеральної прокуратури.

Крім того, у нього конфіскують 100 тисяч доларів, які він намагався дати сумнозвісному прокурору Костянтину Кулику в обмін на зняття арешту з 8,9 млн кубометрів газу компанії “Фаворит Систем”.

Цей газ був доказом у кримінальній справі щодо злочинної організації президента-втікача Віктора Януковича та олігарха Сергія Курченка.

“Судовий репортер” пише, що прокурор Кулик зустрічався із Тамразовим, бо той володів важливою для слідства інформацією по іншій справі. Натомість під час однієї з розмов Тамразов запропонував прокурору хабар, якщо той допоможе зняти арешт із газу.

У травні 2021 року у Вищому антикорупційному суді відбувся допит прокурора Кулика. Він розповів, що зустрічався з Тамразовим три рази. Бізнесмен відмовлявся приходити на допити в справі Курченка, однак погодився надати інформацію в неформальній атмосфері.

За словами Кулика, у липні 2018 року Тамразов висловив готовність дати 200 тисяч доларів. Така ж цифра фігурувала у справі про хабар прокурору Ігорю Чорному в обмін на скасування арешту газу компанії “Кувейт Енерджі Юкрейн”. За версією обвинувачення, Тамразов зізнався, що був причетний до організації й цього хабаря.

У серпні 2018 року Тамразов в машині віддав Кулику 100 тисяч доларів. Решту мали передати після скасування арешту газу. Його затримали на місці.

Нагадаємо, що Тамразов був першим заступником голови правління “Укргазвидобування” у 2010-2014 роках.