Дипломати ЄС будуть приносити на зустрічі з держслужбовцями Білорусі списки політв’язнів

Європейські дипломати в знак солідарності з білоруськими політв’язнями запускають акцію, під час якої будуть приносити список з їх іменами на кожну зустріч з держслужбовцями країни.

“Ми висловлюємо солідарність з усіма політичними в’язнями в Білорусі – декількома десятками чоловіків і жінок, несправедливо ув’язненими під варту за захист і відстоювання основоположних свобод і демократії. З цього дня кожен з нас буде приносити копію списку політв’язнів в Білорусі на кожну зустріч з білоруськими чиновниками “, – йдеться в повідомленні представництва ЄС в Facebook.

Глави, які працюють в Мінську дипломатичних місій країн ЄС закликали владу Білорусі “діяти у відповідності зі своїми міжнародними зобов’язаннями і звільнити всіх, хто взятий під варту за політичними мотивами протягом останніх декількох місяців”. “Мирне і стійке врегулювання поточної кризи може бути результатом лише всеосяжного національного діалогу при повному дотриманні основних прав і свобод народу Білорусі і при повному забезпеченні демократичних процедур, яких вимагає народ Білорусі”, – підкреслюється в повідомленні представництва ЄС.

За даними правозахисників, на 17 вересня в Білорусі 70 політичних в’язнів. У їх числі представники Координаційної ради Марія Колесникова, Максим Знак і адвокат Колесникової Ілля Салей.

До слова, Російський журналіст Юрій Дудь взяв інтерв’ю у творця головного медіа, присвяченого білоруським протестам, Степана Путіло. Опозиціонер розповів про джерела заробітку, оцінив шанси Світлани Тіхановської стати президентом республіки і представив, чим би закінчилася його зустріч з лідером Олександром Лукашенком.

Степан Путіло став активно вести телеграм-канали Nexta і Nexta Live з осені 2018 року. Разом зі своєю командою він публікує найсвіжіші і головні новини про життя в Білорусі. Аудиторія каналів різко зросла в період протестних акцій, в серпні 2020 року. Сьогодні на них підписано понад два мільйони користувачів.

Відзначимо, що зараз журналіст перебуває в Польщі. Він працює в “Білоруському домі” у Варшаві. В ході інтерв’ю Путіло підтвердив, що результати виборів президента 9 серпня були підроблені. За його словами, більшість громадян підтримали опозиціонера Світлану Тіхановську. “Вона наш національний лідер”, – підкреслив Степан.

Як відзначають користувачі мережі, Лукашенко напевно кричить в кабінеті при перегляді цього інтерв’ю.