Голосіївський райсуд Києва закрив справу проти судді КСУ Ігоря Сліденка. Раніше НАЗК звинуватив його в ненаданні е-декларації.

Справу нібито закрили через те, що раніше КСУ визнав неконституційними і скасував відповідальність за недостовірне декларування. Суддею-доповідачем у цьому процесі був саме Ігор Сліденко. Про закриття справи проти Сліденка з посиланням на власне джерело в правоохоронних органах пише РБК-Україна.

За інформацією ЗМІ, 23 листопада суд розглянув 2 адмінпротоколи, складені на суддю за несвоєчасну подачу е-декларації.

Закрито справу за обома протоколами через скасування акта, який встановлює відповідальність – поінформувало джерело.

Раніше сам Сліденко повідомляв, що пропустив 10-денний термін подачі е-декларації про свою зарплату через те, що знаходився за кордоном на новорічні свята.

Нагадаємо, під час прес-конференції 30 жовтня Сліденко розповів, що в період новорічних свят був у відпустці за кордоном і на роботу вийшов приблизно 8 – 9 січня.

Тоді ж він зміг заповнити спеціальний листок з відомостями про зарплату, що повинен був зробити раніше. Сліденко пояснив, що відправив всі дані в НАЗК, але там нібито відмовилися їх приймати і не пояснили причини. Потім орган звинуватив його за це в корупції.

28 жовтня Конституційний суд скасував право НАЗК перевіряти декларації. Ці повноваження НАЗК суд визнав неконституційними.

Через деякий час стало відомо, що напередодні цього рішення НАЗК готувалося вручити протоколи про конфлікт інтересів трьом суддям КСУ, серед яких був і Сліденко.

На тій же прес-конференції 30 жовтня Сліденко повідомив, що ще 8 жовтня написав заяву на звільнення з КСУ. Мовляв, зробив він це після того, як на нього почали тиснути з офісу Президента. Сліденку нібито дзвонили з ОП і “погрожували проблемами”.