Згідно з Регламентом ВРУ, Разумкова можуть відправити у відставку за відповідної кількості голосів нардепів.

Попри те, що Дмитро Разумков жодного разу не заявляв про свої президентські наміри, цілком очевидно: він націлений боротися за президентське крісло.

На думку політолога Ігоря Чаленка, Разумков створює певну ескалацію посилення напруженості. Спікер то ігнорує засідання Ради нацбезпеки, то не голосує за запровадження санкцій щодо медведчуківських телеканалів.

У “Слузі народу” чи то помилково, чи то навмисно підписують першого заступника Руслана Стефанчука як “українського спікера”.

В свою чергу, Руслан Стефанчук запевняє, та посада, яку він зараз обіймає, його “цілковито задовольняє”. Коментуючи чутки про начебто його призначення на місце спікера парламенту Дмитра Разумкова, він заявив, що таку інформацію поширює той, хто в ній зацікавлений, і своєю посадою він цілком задоволений. Через поширення цих чуток зі Стефанчука зняли деякі повноваження.

Перший заступник голови Верховної Ради запевнив, що посада віцеспікера Верховної Ради його цілковито задовольняє та відповідає його рівню кваліфікації.

“Після активного поширення цієї інформації я уперше зіткнувся з тим, що мені навіть складно комусь опонувати стосовно неї. Тому що вона з’явилася нізвідки, з якихось телеграм-каналів, потім вона була розповсюджена масово в усіх ЗМІ. А найкумедніше словосполучення в цьому контексті – це “довірені джерела”. Якщо в когось є інформація більш достовірна ніж та, якою володію я, то готовий опонувати. Але я точно знаю, що цю інформацію поширює той, хто в ній зацікавлений. Якщо запалюються зірки, то це комусь потрібно”, – сказав Стефанчук.

Також з нього зняли деякі повноваження першого заступника голови, які вважаються традиційними для його посади. Утім, Стефанчук запевнив, що він не схильний вбачати якусь конспірологію і думає, “що це радше якісь внутрішні апаратні нюанси”.

“Завжди, ще від парламенту за головуванням Івана Степановича Плюща і до нашої каденції, на першого заступника покладалися за дорученням голови Верховної ради функції щодо міжнародної та міжпарламентської діяльності. Це робота з іноземними колегами-парламентарями. Я активно займався цим напрямком. Водночас нещодавно чомусь вперше за історію українського парламентаризму від мене як першого заступника голови цю функцію передали заступнику голови. Були розпорошені й деякі інші традиційні для першого віцеспікера функції. Можливо, так і краще – я цього сказати не можу, але такі факти є”, – пояснив Стефанчук.

Також він пояснив, що будь-хто з керівництва ВР – це такий самий нардеп, як інші 450 обранців, оскільки у Раді немає керівників і підлеглих й всі рівні, а тому “роль і значення керівництва дещо переоцінені”.