Міністра охорони здоров’я Максима Степанова потрібно було звільняти ще рік тому і міняти на більш ефективного керівника МОЗ. Але терпець увірвався, лише коли Степанов вплутався в протистояння з Кабміном, з профільним комітетом Ради і з Офісом президента. Таку думку в інтерв’ю «ФАКТАМ» висловив народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк.

Нардеп шкодує, що з відставкою Степанова довго тягнули: «Було втрачено дорогоцінний час — напевно ми могли б швидше впоратися з пандемією, якби міністр працював ефективніше».

За словами Железняка, до звільнення глави МОЗ призвели три чинники. «Кількість проблем в охороні здоров’я стало накопичуватися, а Степанов реально набрав багато негативу. І ось в якийсь момент в Офісі президента, мені здається, зрозуміли, що цей негатив почав переходити вже і на них. Другий момент — його (Степанова) самостійні політичні заяви… Таку поведінку було розцінено як некомандну гру … Третій — це епопея з вакцинацією. Починаючи з провалу кампанії, закінчуючи заочною суперечкою Степанова з президентом — хто ж „добув“ для України 10 мільйонів доз вакцини Pfizer», — вважає депутат.

За словами нардепа, позбутися від Степанова влада зважилася, коли опозиція показала, що є голоси за відставку.

«Влада розуміла, що точно буде 226 голосів за його відставку. Так краще, скажімо, зробити це своїми руками, ніж дати пас нам як опозиції «, — додав Железняк.

Зазначимо, Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко скасував наказ свого попередника Максима Степанова, яким той призначив до Наглядової ради ДП “Медичні закупівлі” сумнівних осіб. Про це він повідомив у Facebook.

“Підписав наказ про визнання такими, що втратили чинність накази Міністерства охорони здоров’я від 06 жовтня 2020 року №2268, від 07 жовтня 2020 №2272 та від 30 квітня 2021 №848. Ці накази стосуються конкурсного відбору та утворення наглядової ради ДП “Медзакупівлі” України. Вже найближчим часом оголосимо конкурсний відбір на посаду незалежних членів наглядової ради”.

Ляшко наголосив, що в Міністерстві працюють над наказом, яким дозволить забезпечити незалежність “Медзакупівель”.