Коронавірус в Україні пішов на спад – в останні дні фіксують щонайменше 10 тисяч випадків зараження за добу. За останні 24 години виявили всього 6 451 випадок зараження. Як заявив глава МОЗ Максим Степанов, в Україні ситуація з поширенням коронавірусу стабілізувалася.

В ході брифінгу в понеділок, 14 грудня, міністр охорони здоров’я зазначив, що в країні не збільшується кількість людей, які проходять лікування від COVID-19 в лікарнях.

Стабілізувати ситуацію вдалося за рахунок введених карантинних обмежень, в тому числі і за рахунок карантину вихідного дня, звернув увагу Степанов.

“Якщо ми подивимося на статистику по кількості людей, які перебувають в наших лікарнях – то вона не збільшується. Ми можемо фіксувати, що є відповідна стабілізація за кількістю хворих коронавірусною хворобою. Ми бачимо це по цифрах, в тому числі і за кількістю госпіталізованих”, – підкреслив глава МОЗ.

Також в Україні істотно зменшилася кількість людей, які звертаються з проханнями зробити тест на коронавірус. Через це статистика так змінилася.

Люди не звертаються за тестуванням, хоча мають симптоми інфекції.

Як тільки побачили це зменшення звернень, ми змінили підходи до тестування. Зараз тестувати потрібно всіх, хто має будь-які ознаки респіраторного захворювання, – підкреслив міністр.

Заява глави МОЗ Максима Степанова, що українці стали менше звертатися до лікарів з приводу проведення тестів на коронавірус, виглядає просто вихвалянням і насмішкою. Про це пише тг-канал “Зерада”.

“Якби на початку епідемії було розгорнуто широкомасштабне тестування на ковід, щоб максимально виявляти хворих і носіїв і ізолювати їх, в тому числі під контролем додатку Дій вдома, то ще тоді можна було б досягти ефективного зниження кривої захворюваності. На сьогоднішній день міністр просто маніпулює даними, так як українці масово хворіють ковідом, але лікарі просто не направляють їх на ПЛР-тест і лікують або по ковідному протоколу, або від застуди. В обох випадках лікування просто відсутнє, як і обіцяне МОЗ масове безкоштовне тестування. Натомість міністр відзвітував про чергову “перемогу” над епідемією “, – йдеться в повідомленні.