Лікування одного пацієнта з важким перебігом хвороби коштує від 45 тисяч гривень. Ці кошти Міністерство охорони здоров’я направляє в медичні установи, де лікують хворих.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час брифінгу 7 жовтня.

“Якщо ми говоримо про процес лікування на одного хворого, який має важкий перебіг хвороби, то ця сума – від 45 тис. грн. Ліки враховані в тарифі – це те, що ми переводимо безпосередньо лікарям”, – сказав він.

Також в тариф включені ліки і медичні вироби, необхідні для лікування хворого COVID-19.

Степанов уточнив, що в тариф, згідно з яким гроші перераховуються всім без винятку лікарням, які працюють з коронавірусними пацієнтами, входить і 300% зарплати медикам, безпосередньо зайнятим в лікуванні COVID-19.

Також під час брифінгу Степанов сказав про те, що в Україні суттєво зменшилась кількість хворих коронавірусом медичних працівників. На сьогоднішній день в країні від Covid-19 померли 132 медика.

“Якщо на початку квітня кількість хворих медпрацівників становило до 20% від загальної кількості хворих українців, то зараз це не більше 5%. Що стосується виплат сім’ям померлих медпрацівників від Covid-19, то це питання не перебуває в компетенції Міністерства охорони здоров’я. Цим питанням займається Фонд соціального страхування. Ми відразу передаємо відповідну інформацію туди, а вони вже за встановленими ними механізмам оформляють документи і роблять відповідні виплати “, – сказав міністр.

Нагадаємо, що за станом на 7 жовтня в Україні число інфікованих коронавірусом Covid-19 зросла до 239 337 (+4753 за добу). З них 4597 осіб померли (+77 за добу) і 105 970 пацієнтів вилікувалися (+2569 за добу)