Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив про те, що спосіб поставки кисню до ліжок хворих COVID-19 визначають конкретні лікарні або місцева влада.

Журналісти телеграм-каналу Klymenko Time так прокоментували цю заяву, далі прямим текстом:

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов сьогодні вирішив пояснити чому в українських лікарнях немає достатньої забезпеченості киснем і, зокрема, кисневими концентраторами.

Людина, яка по суті сьогодні відповідає за захист українців від коронавіруса, вирішив… з’їхати на тему бюрократії і тему того, кого українці вибрали на місцевих виборах.

Ця друга теза, до речі, нас конкретно напружує. Тому що це те, про що за результатами виборів говорив президент Зеленський. Де він говорив про те, що “президент – це стратегія, це напрям, це образ країни, це загальні правила, а також загальнодержавний розвиток. Місцева влада – це конкретні питання “тут і зараз”.

Степанов говорить, мовляв, спосіб поставки кисню до ліжок хворих COVID-19 визначають конкретні лікарні або місцева влада. Відповідаючи на питання, чому МОЗ не замовив у ДП “Медичні закупівлі” кисневі концентратори для лікування хворих COVID-19, Степанов зазначив, що забезпечення киснем може відбуватися або централізовано до кожного ліжка в лікарні, або за допомогою кисневих концентраторів:

“МОЗ визначив, що забезпечення централізовано не є доречним, це просто неможливо. Тому були виділені відповідні кошти на підведення кисню до кожного ліжка або централізовано, або за допомогою закупівлі кисневих концентраторів, які вже на місці місцева влада або лікарня закуповує… МОЗ вважає , і це правильно, що яким саме способом потрібно забезпечити ліжко киснем, вирішується безпосередньо на місці самої лікарнею або власником цих лікарень. Власником є ​​відповідна місцева влада, тобто обрані вами, шановні українці, мери міст, голови ОТГ або районних рад “.

Мабуть, в центральної влади зароджується дуже нехороша тенденція, коли в проблемах все частіше почнуть кивати на регіони. Мовляв, “дали вам децентралізацію – займайтеся”. Тепер до цього додається, як бачимо, і “вибрали цих в місцеву владу – з них і вимагайте”.

Погана та заздалегідь програшна політична риторика, тому що опоненти її перекрутять в куди більш хльосткий тезу – “влада мститься тим, хто не підтримав її на місцевих виборах”. Здогадайтеся з трьох разів, кому люди на місцях повірять більше.

Ну а те, що МОЗ вирішило, що централізовані поставки – це недоречно і неможливо … Скажімо так, в таких питаннях слова “неможливо” бути не може. Або бажання оперативно вирішити проблему, яка загрожує життю українцям, є, або її немає. От і все. Судячи з того, за якою схемою вирішується питання зараз – вона далека від ідеалу. Хворі коронавірусом, яким не вистачає кисневих концентраторів і ШВЛ – це підтвердять.

Ну а тим часом по сьогоднішній статистикою – впевнено підбираємося до 10 тисяч хворих за добу. Дані за 30 жовтня – 8752 (!) нових випадки.