Чинний мер Борисполя, який був лідером після голосування на місцевих виборах, Анатолій Федорчук помер 28 жовтня.

Його життя забрав коронавірус. Про трагічну звістку повідомив у своєму Telegram-каналі нардеп від “Слуги народу” Олександр Дубінський.

“До оголошення результатів виборів від коронавірусу помер мер Борисполя і лідер гонки Анатолій Федорчук”, – написав він

Відомо, що 18 жовтня політика було госпіталізовано в інфекційне відділення Переяславської лікарні у важкому стані. Там нібито були кращі умови для лікування, ніж у Бориспільській центральній районній лікарні.

У листопаді Федорчуку мав виповнитися 61 рік. Родом політик із Хмельницької області, але в Борисполі він жив щонайменше з 1985 року – працював вчителем історії, згодом почав кар’єру в правоохоронних органах.

Зауважимо, що Анатолій Федорчук був мером Борисполя з 2006 року. Спочатку він успішно балотувався від “Блоку Юлії Тимошенко” – найбільш рейтингової політсили того часу. Проте до 2010 року політичні вподобання чоловіка змінилися – Федорчука було обрано від “Партії регіонів”.

У розпал Революції Гідності в 2014 році він покинув “регіоналів” і на виборах 2015 року вже переміг під брендом партії “Наш край”, яка завела найбільшу фракцію в Бориспільську міську раду. На останніх місцевих виборах Федорчук балотувався від цієї ж політсили.

Також, варто зазначити, що нещодавно, у Черкаській області від ускладнень, викликаних коронавірусною інфекцією, помер кандидат у депутати Христинівської міської ради від партії “Європейська солідарність”.

Нещастя трапилося вночі 25 жовтня. Про це повідомляє УНН із посиланням на члена комітету виборців України Максима Михлика.

“Нестандартна і трагічна ситуація. В місті Христинівка, Черкаська область, сьогодні вночі помер перший номер по 1 округу в Христинівську міську раду Кучеренко А. Н. Ускладнення під час COVID-19”, – зазначив він.

За його словами, територіальна виборча комісія обговорювала використання штампу “вибув” на всіх бюлетенях за цю партію. Однак спільними зусиллями ЦВК і спостерігачів Комітету виборців України було вирішено такого не робити.

“Нагадуємо, що в таких ситуаціях партія залишається в бюлетені і виборці можуть за неї проголосувати”, – писав тоді Кучеренко.

Варто зазначити, що відразу після розгрому на місцевих виборах, президент Володимир Зеленський виступив із такою заявою:

На відміну від деяких наших сусідів ми дійсно маємо велику розкіш – вільні вибори. Так, я чудово розумію, що наша виборча система ще далеко не ідеальна – нечисті гроші та нечесні медіаресурси, на превеликий жаль, усе ще впливають на результати. Але ж ми точно рухаємося в правильному напрямку. Кожні наступні вільні вибори – це ще один доказ того, що Україна назавжди вільна.

Окремо відзначу, що мер міста та місцева рада часто впливають на якість життя безпосередньо набагато більше, ніж Президент. Порядок і чистота на вулицях, стан комунальної сфери, робота громадського транспорту, підтримка місцевих громадських проектів – усе це та багато іншого не в повноваженнях Президента. Це те, що можуть і повинні робити мери та депутати місцевих рад. За останні роки завдяки децентралізації місцева влада отримала в рази більше бюджетних можливостей, щоб працювати для людей. Але чи працюють вони на тебе? Чи будуть вони працювати в нових реаліях? Зрозуміло, що я жорстко стежитиму за новообраною місцевою владою. Це вкрай важливо для країни. Бо це – саме про якість життя. Про те, з чим пересічний громадянин стикається щодня і що формує його уявлення про професійність влади загалом. Але наголошу. Президент – це стратегія, це напрямок, це візія країни, це загальні правила, а також загальнодержавний розвиток. Місцева влада – це конкретні питання «тут і зараз», це комфорт та якість життя, це вигляд наших домівок і навколишньої інфраструктури. Тому завжди правильно ставте наголос у тому, хто й за що відповідає в країні.