Щодо колишнього народного депутата від Партії Регіонів, а нині заступника Голови КСУ Сергія Головатого, за дорученням РНБО, можуть відкрити кримінальне провадження про держзраду.

Після останнього засідання РНБО Рада ухвалила рішення доручити СБУ вивчити обставини ратифікації Харківських угод, яка відбулася 11 років тому – про це під час брифінгу за результатами засідання розповідав Секретар РНБО Олексій Данілов.

Про це повідомляє «Судово-юридична газета».

У квітні 2010 року за ратифікацію угод проголосували 236 народних депутатів. Через це термін базування Чорноморського флоту Російської Федерації Криму продовжувався на 25 років. З того часу частина тодішніх депутатів, які підтримували рішення про ратифікацію, залишили Україну, хтось – відійшов від політики, хтось – неочікувано повернувся і подав кандидатуру на посаду ректора КНУ. Хоча також є і частина тих, хто досі так чи інакше дотичний до політичної сцени України.

Зокрема, у разі чого кримінальне провадження можуть відкрити щодо заступника Голови КСУ Сергія Головатого. Порівняно з цим, конфлікт щодо того, чи може він сидіти у кріслі відстороненого Олександра Тупицького під час засідань КСУ, вже не здається такою проблемою.

Проте Сергій Головатий – не єдиний нинішній суддя КСУ, який у 2010 році мав депутатський мандат. Також тоді під куполом Верховної Ради виконував депутатські повноваження Володимир Мойсик. Але того дня, відповідно до інформації у системі «Рада», його не було у парламенті, тож і переживати йому нема чого.

Серед інших тодішніх депутатів, які голосували «за» та про яких нині можна почути на політичному небосхилі України, відносяться:

Рінат Ахметов (ПР) – бізнесмен;
Сергій Ківалов (ПР) – голова «Української морської партії», ректор Одеської юридичної академії;
Юрій Мірошниченко (ПР) – член ЦВК;
Ігор Палиця (НУНС) – нинішній народний депутат;
Олександр Омельченко (НУНС) – депутат Київської міської ради, колишній міський голова Києва.

У що виллється це доручення РНБО – поки не відомо. Можливо, його варто розглядати як складову «санкційної програми» Володимира Зеленського щодо політиків із проросійськими поглядами. Втім, так само не можна виключати, що його мета – переслідування когось конкретного зі списку 236 депутатів, які голосували «за». Так само як може бути і те, що це лише піар-хід Банкової, а СБУ не виявить нічого «підозрілого».