Голова Конституційного суду України Олександр Тупицький переконаний, що у ДБР фабрикують проти нього справу про державну зраду.

Про це він заявив в розмові з журналістами.

«Щодо моєї особистої безпеки, то я цим занепокоєний. Є сфабрикована справа про державну зраду», – сказав Тупицький.

Він пояснив, що державну зраду йому намагаються інкримінувати за володіння земельною ділянкою в Криму.

Голова КСУ додав, що цю земельну ділянку він отримав ще за часів СРСР у 1988 році, а згодом її приватизував. «І 10 років там по цеглинці будував будинок», – зауважив він.

Але після анексії Криму у зв’язку з тим, що в Криму на зміну українським прийшли російські кадастри, виявилося неспівпадання між реальним розташуванням ділянки та кадастровим. Тому постала необхідність привести реальне розташування у відповідність кадастровому, пояснив Тупицький.

При цьому він наголосив, що не став судитися зі своїм сусідом по дачі, бо він є «директором шахтоуправління з Кузбасу – сильна вольова людина, яка поставила ультиматум розмежування ділянок».

«Можна було б судитися у російських судах, але це були б стосунки із законодавством РФ, і навряд би я там щось добився. Тому я уклав договір з адвокатом про врегулювання питання, оскільки сусід висловив ультиматум, що в протилежному випадку знесе мій будинок, а в Росії це робиться дуже швидко. А право власності, за Конституцією України, є фундаментальним правом. І я вважаю, що це власність моя, як українця, – і земля, і будинок. І я маю право боротися за свою власність, і держава має мені в цьому допомагати», – заявив голова КСУ.

Також Тупицький додав, що жодного метра землі в Криму не купував, а просто відбулося зміщення земельної ділянки, і наголосив, що не розуміє, чому в цьому в ДБР вбачають державну зраду.

«Не дивлячись на абсурдність цього питання, на правоохоронців починають тиснути, щоб якось «сфармазонити» (кримінальний жаргон: підсунути фальшиві гроші – ред) підозру, а потім через суд відсторонити мене від посади. Такий був план. Керівник ДБР, виконувач обов’язків, відмовляється це робити. Його вчора звільнили (за неофіційною інформацією вчора з посади заступника директора ДБР було звільнено Олександра Бабікова – ред). Найдуть іншого, напевно», – заявляє Тупицький.

Напередодні, президент України Володимир Зеленський заявив, що голова Конституційного Суду Олександр Тупицький повинен піти у відставку. Зеленський назвав таке рішення найліберальнішим зі всіх можливих.

Президент пояснив, що найбільше у цій ситуації йдеться про одну особу – саме про Тупицького. Таку думку Зеленський висловив в ефірі “Свободи слова”.

Він зазначив, що не хоче ображати Тупицького, однак він повинен піти у відставку, “якщо у нього залишилась хоч якась гідність”.

“У нього є сім’я, є поруч люди, які бачать реакцію суспільства, політиків, президента. Щоб люди зараз не морочили голову, як приймати той чи інший закон – він повинен просто піти у відставку”, – сказав Зеленський.

Президент додав, що вважає це рішення найліберальнішим з тих, які можуть бути.

Після цього (відставки Тупицького – ред) спокійно перейдемо до оновлення складу Конституційного Суду. Я повертати назад не буду, відкликати законопроєкт не буду, – запевнив президент.