Президенту Володимиру Зеленському вдалося згуртувати парламентську фракцію Слуги народу незабаром після того, як у США застосували санкції проти олігарха Ігоря Коломойського.

Про це щойно пише журнал НВ у своєму матеріалі Один рік Ігоря Валерійовича. Як Коломойський перетворився із найвпливовішого олігарха на токсичного бізнесмена.

За інформацією НВ, 15 березня президент зібрав «групу Коломойського» у фракції СН на Банковій. «Президент чітко сказав: або ви з нами, або ви з ними [Коломойським]», — переповідає розмову один з учасників тієї зустрічі. Всі присутні вирішили залишитися із Зеленським, а двоє з них після зустрічі навіть пообіцяли розірвати стосунки з олігархом.

Однак сам Коломойський не хоче втрачати свій вплив усередині Слуги народу, пише автор матеріалу Крістіна Бердинських. «Усе свідчить про те, що, незважаючи ні на що, він зберігає лояльність до Зеленського», — пояснює політолог Володимир Фесенко.

11 січня США запровадили персональні санкції проти нардепа від пропрезидентської партії Олександра Дубінського за втручання в американські вибори. Кілька тижнів потому Зеленський закликав цього депутата покинути лави Слуги народу. Зрештою 198 голосами проти 29 Дубінського виключили з партії. Після цього ніхто зі «слуг» на знак протесту не покинув ряди монобільшості.

А 5 березня Держдепартамент США запровадив санкції проти Ігоря Коломойського за його причетність до масштабної корупції, коли він обіймав посаду губернатора Дніпропетровської області з 2014 по 2015 рік. Олігархові та його найближчим родичам заборонено в’їзд у США.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки публічно визнали олігарха Ігоря Коломойського причетним до корупції і ввели обмежувальні заходи проти нього і його сім’ї.

“Я оголошую про санкції проти олігарха і колишнього українського державного чиновника Ігоря Коломойського за його причетність до серйозної корупції”, – йдеться в заяві держсекретаря Ентоні Блінкена.

У Держдепі зазначили, що Коломойський, як керівник Дніпропетровської області з 2014 по 2015 рік, був причетний до корупційних дій, які підривали верховенство права і довіру української громадськості до демократичних інститутів і процесів управління, включаючи використання свого політичного впливу і офіційної влади для особистої вигоди.

“Хоча ці санкції засновані на діях при його перебуванні на посаді, я також хочу висловити стурбованість постійними зусиллями Коломойського, які тривають і зараз, з підриву демократичних процесів та інститутів в Україні, які являють серйозну загрозу її майбутнього”, – заявив Блінкен.

Блінкен зазначив, що санкції підтверджують прагнення США підтримувати політичні, економічні та правові реформи, які є ключовими для євроатлантичного шляху України, а також не виключив подальших санкційних рішень щодо громадян України, які цьому перешкоджають.

“Державний департамент і надалі буде використовувати подібні повноваження та інструменти, щоб посилювати відповідальність корумпованих суб’єктів в регіоні і в усьому світі”, – зазначив він.

Санкції також наклали на дружину олігарха Ірину Коломойську, його дочку Анжеліку Коломойську і його сина Ізраїля Цві Коломойського. Тепер Коломойському і членам його сім’ї заборонений в’їзд в США.

Варто зазначити, що сам президент України Володимир Зеленськийтак прокоментував санкції проти олігарха Ігоря Коломойського.

«Відносно санкцій відносно колишніх власників Приватбанку. Ми підтримуємо це рішення і працюємо над тим, щоб повернути в Україну гроші, щоб повернути в Україну справедливість. Її різниця полягає в тому, що ми чітко бачимо різницю між поняттями “великий бізнес” та “олігархічний клас. Прізвище тут не має значення: Медведчук це, або Коломойський, Порошенко, Ахметов, Пінчук, Фірташ чи будь-хто інший. Важливо одне: ти готовий працювати законно та прозоро, або хочеш і надалі створювати монополії та контролювати засоби масової інформації, впливати на депутатів та інших державних службовців”, – заявивляв гарант.