Фракція “Слуга народу” провела нараду з Кабінетом міністрів і НАК “Нафтогаз” про зниження тарифів. Конференція в закритому для преси режимі пройшла в режимі он-лайн за Zoom.

Про це LB.ua повідомили джерела у фракції.

“Першим слово взяв прем’єр-міністр Денис Шмигаль, який назвав ситуацію з підвищенням тарифу на газ emergency (надзвичайною, – ред.), в першу чергу через зняття обмежень на надбавки за розподілом газу. Це призвело до того, що вони зараз в 2,5 рази вище, ніж рік тому в деяких містах. Саме це, за словами прем’єра, призвело до протестних акцій по всій країні. Хоча в протестних акціях Шмигаль також побачив і політичні маніпуляції. Прем’єр пообіцяв, що Кабмін вже в найближчі дні знайде варіанти для захисту людей … Уряд точно не збирається залишати українців один на один з цією проблемою “, – розповів один з депутатів за підсумками конференції, яка тривала більше години.

За інформацією іншого співрозмовника, другим виступив в.о. міністра Юрій Вітренко, який запевнив, що моніторинг ринку газу вже проведено. Тариф на розподіл газу зріс в 2,5 рази, але як міністр він не може сказати, що він завищений. А сам регулятор і надалі може збільшувати тариф на розподіл.

“Якщо Міненерго нічого не буде робити, то додатково тариф зросте ще на 25%. Але вже в лютому можна буде знизити вартість газу на 43%, сума платіжки в середньому зменшиться на 780 грн”, – зазначив нардеп.

Ще одне джерело розповіло, що “депутати після виступів прем’єра та міністра просили вжити екстрених заходів щодо зниження розрахунків в платіжках, бо люди в люті”.

“І все це це накладається на обіцянки президента в минулому році знизити тарифи. Деякі взагалі пропонували зареєструвати постанову і припинити фінансування регулятора, який підвищив тарифи. Прозвучали також пропозиції ввести жорстке державне регулювання« комуналки ». Мовляв, в країні карантин, не працюють ПП, а тут ще й протести по всій країні через зростання тарифів “, – поділився подробицями учасник наради.

Третім доповідачем онлайн був глава “Нафтогазу” Андрій Коболєв, який назвав газовий ринок “найбільш ефективним”. Єдиним швидким виходом для зниження тарифу на газ, за ​​його словами, може стати “примусове переведення від газзбутів на НАК”.

НАК ж розглядає варіант, щоб анонсоване підвищення в лютому взагалі не відбулося. За словами депутата, “Нафтогаз” може знизити вартість газу в платіжках на 30%. “Але в таких умовах він звернув увагу депутатів на те, що це, м’яко кажучи, може не сподобатися міжнародним партнерам і кредиторам”, – підкреслив депутат.

Як повідомили джерела, в результаті домовилися сьогодні о 18:00 провести додаткове засідання Кабміну і “Нафтогазу” за участю регулятора.

Прем’єр Шмигаль дав обіцянку, що Кабмін підготує рішення про обмеження на торгову надбавку для газових постачальників до колишнього рівня – 2,5%. Будуть проведені перевірки постачальників, аж до позбавлення ліцензій тих, хто порушує умови. “День-два – буде представлена ​​фіксована ціна на газ для населення на рік, а також запущена соціальна реклама для переходу на поставки газу від НАК« Нафтогаз ». Шмигаль дав слово працювати в alarm режимі з профільним комітетом Ради. Хоча переглянути платіжки за січень« заднім числом »не вийде» “, – розповів співрозмовник.

Також в кінці керівництво фракції підняло питання про можливе голосування в Раді за призначення Вітренка першим віце-прем’єром і профільним енергетичним міністром.

“Все буде залежати від того, як він покаже себе антикризовим менеджером в цих умовах. Як фракція, ми будемо продавлювати рішення для зниження тарифів, оскільки люди по всій країні протестують … Всі ми чекаємо від Кабміну конкретних рішень в найближчі дні”, – відзначило джерело.

Ось що з цього приводу пише тг-канал “Резидент”:

“Шмигаль продовжує знущатися над українцями, поясніть цьому ідіоту, що це він підняв ціни і фактично обікрав українців в січні. Чому соросята не вимагають відставки Прем’єр-міністра, а відповідь очевидна їм все одно на народ головне виконати вимоги МВФ!”.

Також канал повідомляє, що гра на пониження завищених цін на газ була придумана Вітренком для демонстрації своєї ефективності, а Офіс Президента погодився з таким треком, щоб убити відразу двох зайців. Тільки публікація інформації в політичних телеграм каналах зруйнувала гамбіт Вітренка, а Офіс Президента тепер змушений опрацьовувати зменшення тарифів на весь спектр послуг ЖКГ, а не тільки газ.