У зв’язку з початком Росією військової операції проти України Президент Володимир Зеленський провів термінову нараду з керівництвом уряду, представниками оборонного сектору та економічного блоку.

Повідомляє Офіс Президента.

Заслухано актуальну інформацію про поточну безпекову ситуацію в Україні та на її кордонах, а також про заходи, яких вживають сили безпеки й оборони для відсічі збройним силам РФ.

Також Глава держави розповів про перемовини зі світовими лідерами щодо створення міжнародної коаліції з метою припинення російської агресії. Крім того, були обговорені заходи із забезпечення життєдіяльності країни.

Нагадаємо, Сьогодні вранці Росія розпочала нову військову операцію проти нашої держави. Це нічим не виправдане брехливе й цинічне вторгнення. Відбуваються удари по військових та інших важливих оборонних об’єктах, атаковані прикордонні підрозділи, деградувала ситуація на Донбасі. ЗСУ, всі спеціальні та силові служби держави підняті за тривогою. В екстреному режимі працює Рада національної безпеки і оборони. Буде запроваджено воєнний стан. Наші дипломати інформують світ про те, що відбувається. Українці ніколи й нікому не віддадуть свою свободу й незалежність. Тільки ми самі, всі громадяни України, з 1991 року визначаємо наше майбутнє. Але зараз вирішується доля не лише нашої держави, а й того, яким буде життя у Європі.

Від чесної та справедливої відповіді світу на цю агресію залежить те, чи залишиться хоча б щось від сили міжнародного права.Цивільним громадянам України варто залишатися вдома. Попередьте своїх близьких про те, що відбувається. Подбайте про тих, хто потребує допомоги. Усі думки й молитви з нашими солдатами.

Крім того, Володимир Зеленський запевняє, що поговорив із західними лідерами і вони спільно починають створення «антипутінської коаліції».

«Я поговорив із Байденом (президент США Джо Байден – ред.), Джонсоном (прем’єр Великої Британії Боріс Джонсон), Шарлем Мішелем (голова Європейської ради), Дудою (Анджей Дуда, президент Польщі), Науседою (президент Литви Гітанас Науседа). Ми починаємо створення антипутінської коаліції», – заявив Зеленський у відеозверненні вранці 24 лютого.

За словами президента, він вже закликав світових лідерів задіяти всі можливі санкції проти Путіна, «розпочати масштабну оборонну підтримку, закрити для агресора повітряний простір над Україною. Спільно ми маємо врятувати Україну, врятувати демократичний світ і ми це зробимо».

Зеленський не уточнив, коли мав розмови зі світовими лідерами.

«Зараз нас атакують не лише бомби, а і фейки. Важливо отримувати правду з офіційних джерел. Сьогодні Росія розпочала вторгнення в Україну, Путін розпочав війну з Україною, з усім демократичним світом. Він хоче знищити мою державу, нашу державу – все те, що ми будували, заради чого живемо», – сказав президент.