Ворог не полишає спроб захопити Бахмут, але безуспішно. Українські бійці відбивають по кілька атак на день.

Про це розповів лейтенант батальйону “Свобода” Національної гвардії України Володимир Назаренко. Він зауважив, що росіяни настільки не бережуть своїх бійців, що ввімкнули конвеєрну тактику і замість загиблих одразу посилають нових бійців, навіть не забравши тіла.

Назаренко повідомив, що в росіян більше немає ресурсів і змоги посилювати темп, динаміку і натиск на Бахмутському напрямку. Батальйон “Свобода” зараз в місті замінила 4-та бригада Національної гвардії, бійці успішно тримають оборону.

Вони завдають суттєвих ударів по скупченнях живої сили ворога, по місцях, де вони базуються, по пунктах управління, місцях накопичення, звідки вони йдуть ледве не колонами на штурм українських позицій, – додав військовий.

Боєць розповів, що останніми тижнями, попри динаміку та періодичний штурм наших позицій, ситуація виглядає досить оптимістично. Адже траси Часів яр – Бахмут та Костянтинівка – Бахмут під надійним захистом ЗСУ, ворог зазнає невдач і величезних втрат.

Говорити про перехоплення ініціативи ще зарано, але в принципі у ворога її не було. Єдина ініціатива, що є у ворога – це ініціатива по утилізації своїх дешевих солдатів. Цю ініціативу в ніхто не забере,– зауважив Назаренко.

Новою тактикою ворога можна назвати те, що росіяни намагаються робити штурмові групи конвеєром, тобто безперервно, розповів боєць. Загиблих окупантів ніхто не забирає, навпаки вони мають завдання посилати туди нових і нових.

Назаренко наголосив, українські військові, що стоять зараз в обороні Бахмутського напрямку – це герої, які кожного дня відбивають по кілька атак росіян.

Там пишеться новітня історія України про славну українську армію, про ганьбу нашого ворога, – резюмував Назаренко.

Поки є можливість утримувати рубежі в Бахмуті, українські Сили оборони продовжать це робити. Таким чином українські захисники забезпечують можливість для підготовки резервів. Про це сьогодні, 18 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Владислав Селезньов.

“Бахмут — місто-герой, місто-фортеця. Там тривають протягом кількох останніх місяців запеклі бої. Їхня інтенсивність значно збільшилася. І очевидно, що путінські солдати намагаються взяти під контроль Бахмут, щоб рухатися потім далі, у напрямку на Костянтинівку, Слов’янськ, Краматорськ”, — зазначив експерт.

Він нагадав, що завдання, які визначив своїм військам Путін, — вийти до кінця березня на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. І це — абсолютно нереалізоване завдання, каже експерт.

“Але, менше з тим, у цьому напрямку путінські солдати намагаються діяти. І одним із каменів спотикання на шляху для досягнення цієї мети є місто-герой і місто-фортеця Бахмут”, — зазначив Селезньов.

Українські Сили оборони зосередили досить серйозне угруповання сил і засобів, яке дає змогу щодоби знищувати до 500 російських військовослужбовців, каже експерт.

Ще близько 900 можуть отримувати поранення. Відповідно, вони вибувають із поля дії на цій ділянці фронту і не беруть участі в бойових діях.

“З іншого боку, українські Сили оборони перебувають у напівоточенні. Якщо українські захисники зможуть утримувати логістичний маршрут, який з’єднує велику землю з містом-фортецею, оборона триватиме. Якщо ж дуже серйозні проблеми виникнуть з утриманням цього логістичного маршруту, то, відповідно, українські Сили оборони, маневруючи, будуть виходити на інші рубежі та позиції ближче до Часового Яру”, — зазначив Селезньов.

Але поки цього не сталося, оборона триває. Проте, каже експерт, цілком очевидно, що утримувати місто вкрай складно, але деокупувати його, звільняти від путінських солдатів буде ще складніше.

“Це історія набагато складніша, кривавіша, затратніша. Тому українські командири діють за своєю методикою і дотримуються алгоритму. Поки є можливість, військова, технічна, утримувати ці рубежі і позиції, вони будуть і далі утримуватися. Якщо ситуація зміниться, буде проведено відповідний маневр”, — акцентував Селезньов.