Кандидат в президенти Білорусі Світлана Тіхановська висловила співчуття у зв’язку з майбутньою зустріччю в Сочі глав Білорусі та Росії Олександра Лукашенка і Володимира Путіна.

Звернення опубліковане в телеграм-каналі «Пул Першої».

«Я хочу нагадати Володимиру Путіну: що б ви не взяли і про що б ви не домовилися під час зустрічі в Сочі – це не матиме законної сили. Всі договори, підписані з нелегітимним Лукашенко, будуть переглянуті новою владою. Тому що білоруський народ відмовив Лукашенко в довірі і підтримці на виборах. Я дуже шкодую, що ви вирішили вести діалог з узурпатором, а не з білоруським народом», – йдеться в заяві.

Спочатку Лукашенко в ньому був названий не узурпатором, а диктатором, але потім в пост внесли правки.

Також із заявою з приводу зустрічі Путіна і Лукашенка виступив і Координаційна рада білоруської опозиції:

«Підтримка офіційними особами дій силових органів Білорусі, політики репресій замість діалогу, безумовно, залишить серйозний негативний відбиток на двосторонніх відносинах. У той же час щира підтримка реального, а не бутафорського діалогу всередині країни між різними політичними силами буде сприяти якнайшвидшій нормалізації обстановки в Білорусі і розвитку відносин Білорусі і Росії».

У повідомленні опозиції також йдеться про важливість Росії як партнера Білорусі.

«Ми переконані, що Росія як найважливіший партнер Білорусі не може бути зацікавлена ​​в такому сценарії. Ми переконані, що близький нам російський народ хоче, щоб Білорусь була мирною, спокійною країною. Ми впевнені, що стабільність в регіоні важлива не тільки для Білорусі, але і для Росії, і вже цілком очевидно, що ця стабільність не може бути досягнута подальшими репресіями і силовим придушенням мирних протестів. Тільки цивілізованим, переговорним шляхом повинні вирішуватися будь-які серйозні протиріччя і конфлікти. Для нас є важливим, щоб думка значної частини білоруського суспільства чули і враховували в Росії».

14 вересня Путін і Лукашенко проведуть переговори в Сочі. Це буде їхня перша особиста зустріч після президентських виборів і початку протестів в Білорусі. Переговори пройдуть у форматі «один на один». Підписання документів і прес-конференції під час візиту не планується.