Після звільнення голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького обов’язки очільника КСУ буде виконувати його заступник – Сергій Головатий.

Про це заявив нардеп і представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський в ефірі телеканалу “Україна 24”.

“Закон про Конституційний Суд України чітко й однозначно регламентує питання, хто має керувати діяльністю КСУ. Якщо немає голови КСУ (в даному випадку його немає), то обов’язки голови виконує заступник голови КСУ. Сьогодні це – Сергій Головатий”, –повідомив Веніславський.

Він зазначив, що з 27 березня в Конституційному Суді є дві вакансії на посаду судді, які мають бути призначені за квотою президента.

“Думаю, що найближчими днями буде оголошено конкурс на ці вакантні посади. І відповідно до результатів відкритого конкурсу, я прогнозую, що об’єктивно через місяці три буде оголошено результати, й будуть укази президента про призначення двох нових суддів КСУ”, – вважає Веніславський.

Також варто додати, що Охорона не пустила на роботу Олександра Тупицького і Олександра Касмініна, знятих з посад суддів КСУ указом президента Володимира Зеленського. Про це LIGA.net повідомив співрозмовник в КСУ.

За словами співрозмовника LIGA.net, Тупицький і Касмінін приїжджали сьогодні, 29 березня, в КСУ, але не були пропущені на роботу охороною, яка послалася на указ Зеленського.

Також в КСУ прокоментували проблеми з сайтом суду: “Сайт з суботи не подає ознак життя. Наші фахівці з’ясовують причину”.