Відсторонений голова Конституційного суду України Олександр Тупицький не прийшов на розгляд адміністративних протоколів щодо нього в суді

Про це повідомляє прес-служба Національного агентства з питань запобігання корупції.

“Сьогодні, 26 березня, о 10:00 мало відбутися засідання Голосіївського районного суду в місті Києві щодо Олександра Тупицького. Суддя мала розглянути два протоколи, складені НАЗК у лютому цього року”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що протоколи стосувалися дій Олександра Тупицького в умовах конфлікту інтересів під час участі в голосуванні за рішення КСУ щодо е-декларування та недекларування ділянки в АР Крим. Однак, Олександр Тупицький не з’явився на засідання.

Суд не зміг розглянути справу, адже згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення, справа може бути розглянута лише за участю обвинуваченого.

Нагадаємо, раніше Тупицького не пустили на спецзасідання Конституційного Суду, тому засідання не відбулося.

На цьому засіданні мали розглянути матеріали кримінального провадження щодо Тупицького.

Нагадаємо, 28 грудня голові Конституційного Суду України Олександру Тупицькому повідомлено про підозру у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка.

За даними ЗМІ, Тупицький у період 2006–2010 років (тоді він був районним суддею Донецька) за допомогою впливу та знайомств у суддівському корпусі брав участь у подіях, які призвели до заволодіння майном заводу у місті Зугрес (Донецька область) та, схоже, отримав свою частку у цьому підприємстві через довірену особу. Після цього, вже працюючи заступником голови КСУ, Тупицький намагався відмовити свідка від свідчень правоохоронцям про ці події та заявляв, що хотів би отримати фінансову винагороду за владнання давнього корпоративного конфлікту.

29 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення на два місяці голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ з метою “відновлення справедливості та вирішення конституційної кризи”. А 26 лютого продовжив термін відсторонення на один місяць.

30 грудня Конституційний Суд України заявив, що президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень і порушив положення Конституції, видавши указ про відсторонення Тупицького.

Нагадаємо також, до Касаційного суду у складі Верховного суду надійшов третій позов голови Конституційного суду Олександра Тупицького, яким він оскаржить другий указ президента Володимира Зеленського про своє відсторонення.

Про це повідомили у пресслужбі ВСУ.

У Верховному суді також нагадали, що позивач двічі звертався з позовними заявами, якими він оскаржував своє відсторонення на два місяці. Обидва позови суд залишив без розгляду.

Також, президент Володимир Зеленський заявив, що Конституційний суд запрацює, щойно вдасться позбутися його очільника Олександра Тупицького – він відсторонений від посади, однак продовжує ходити на роботу.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.