Якщо білоруський президент Олександр Лукашенко, проти якого в країні понад місяць тривають протести, піде з поста сам і мирно, йому нададуть гарантії особистої безпеки. Про це повідомила лідерка опозиційного руху Білорусі Світлана Тихановська в інтерв’ю LB.ua.

Водночас вона відзначила, що в цьому питанні має враховуватися думка всіх білорусів.

“Це все обговорюватиметься. Звичайно, якщо мирно піде, по-людськи, то така ймовірність є. Можна навіть сказати, впевненість. Особисто я повинна говорити за всіх людей. І думка всіх людей буде враховуватися в цьому питанні”, – заявила Тихановська.

На запитання журналіста, чи отримає Олександр Лукашенко гарантії безпеки, якщо піде з посади, Світлана Тихановська відповіла: “Так. Навіть більше”.

Тихановська також прокоментувала виділення Росією $1,5 млрд кредиту для Білорусі.

“Чому виникають питання щодо виділених Росією коштів? Тому що всі ці кошти йдуть в Білорусь не на щось украй необхідне нашій країні, на лікарні чи щось інше, а на розгони, арешти, на екіпіровку для ОМОНу. Тобто вони направлені на якісь військові дії проти своїх же людей”, – наголосила вона.

Крім того, лідер білоруської опозиції заявила, що громадяни її країни цінують підтримку України. Зокрема, йдеться про те, що Верховна Рада України підтримала позицію ЄС і ухвалила постанову, де обумовила запровадження санкцій щодо відповідальних за фальсифікації результатів виборів і застосування насильства проти протестувальників у Білорусі.

“Думаю, тому що українці, як ніхто інший, розуміють, що зараз відбувається в Білорусі, тому що самі зовсім недавно це пережили, коли боролися за власні права, коли боролися за право обирати. І ви розумієте, для чого ми це робимо. Нам, звичайно ж, було дуже-дуже приємно бачити акцію солідарності у Верховній Раді. Ми всі були здивовані. І те, що ви припинили усілякі відносини з білоруською стороною, теж засвідчує, що ви приймаєте вибір білорусів, вибір більшості. Це така собі всебічна підтримка. Тому що ми – дружні народи. Ми завжди дружили, нічого один проти одного не маємо. Тому дуже приємно те, що робите ви”, – сказала Тихановська.

Як повідомлялося, в Білорусі тривають протести проти фальсифікації результатів президентських виборів 9 серпня, на яких, за офіційними даними, Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, набрав 80,1% голосів виборців, опозиційний кандидат Світлана Тихановська – 10,1%. Після погроз Тихановська була змушена виїхати до Вільнюса.

Силові органи Білорусі продовжують застосовувати насильство проти демонстрантів і затримують учасників протесту. З початку демонстрацій, за даними опозиції, було затримано більш як 10 тис. осіб, кілька людей загинули.

Євросоюз не визнав результати президентських виборів у Білорусі і вирішив запровадити персональні цільові санкції проти білоруських чиновників, причетних до насильства і фальсифікації.