Міністерство внутрішніх справ закликає громадян не застосовувати заходи фізичного впливу до волонтерів, які будуть проводити т.зв. “Всенародне опитування” у день голосування на місцевих виборах в неділю, 25 жовтня, а також не псувати буклети “Всеукраїнського опитування”.

Про це заявив радник глави МВС Зорян Шкіряк на брифінгу в Києві 22 жовтня.

“Комусь це може подобатися, комусь ні. Але не можна плутати грішне з праведним … Висловлюйте свою позицію в ЗМІ, звертайтеся до суду. Ми застерігаємо від будь-яких методів фізичного впливу, від будь-якого насильства і будь-яких провокацій по відношенню до цих людей. В таких умовах співробітники Нацполіціі реагуватимуть відповідно і будуть припиняти правопорушення законними методами “, – сказав радник.

За словами Шкіряка, питання підстав проведення опитування – не є сферою відповідальності правоохоронних органів, для його оскарження – існують правові конституційні механізми. Разом з тим правоохоронці стежитимуть за порядком.

Також, Антон Геращенко заявив, що якщо правоохоронці зафіксують псування бюлетенів всеукраїнського опитування, ініційованого президентом Володимиром Зеленським, це може бути розцінено як дрібне хуліганство. За це правопорушення передбачено різні види покарань, в тому числі і арешт на 15 діб.

Так, чиновник визнав, що проведення всеукраїнського опитування може збільшити кількість правопорушень в день місцевих виборів 25 жовтня.

“Я думаю, це буде дрібне хуліганство. Ми ж не розриваємо книги … якщо нам щось не подобається. Розривати бюлетені, штовхати агітаторів – це буде незаконно і буде порушенням громадського порядку”, – сказав Геращенко.

Варто відзначити, що за дрібне хуліганство передбачено покарання у вигляді штрафу, виправних робіт на строк до 2 місяців або адміністративного арешту терміном на 15 діб.