У середу, 14 квітня, під час зустрічі в Брюсселі генсек НАТО Йенс Столтенберг і держсекретар США Ентоні Блінкен зробили заяву, в якій висловили необхідність подальшої підтримки України на тлі скупчення російських військ біля кордонів нашої держави.
Про це повідомляє прес-служба Держдепартаменту США.
Як сказано в повідомленні під час зустрічі сторони обговорили агресивні дії підрозділів російської армії уздовж кордонів з Україною і в Криму.
“Держсекретар і генсек погодилися в тому, що НАТО необхідно продовжувати надавати підтримку Україні”, – уточнили в Держдепі США.
Відмітимо, що на засіданні Комісії Україна-НАТО союзники виступили на підтримку офіційного Києва щодо української територіальної цілісності та суверенітету.
Про це йдеться на сайті Альянсу.
Офіційні заходи за участі країн-союзниць відбулися у Брюсселі.
“Вони висловили стурбованість нарощуванням військової присутності Росії в Україні та навколо неї, а також тривалими порушеннями режиму припинення вогню на сході України підтримуваними Росією бойовиками”, — говориться у підсумковій заяві.
На заходах був присутній український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Він проінформував НАТО щодо поточної ситуації на сході. Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг звернувся до російської сторони з вимогою припинити нарощування військової присутності, зупинити провокації та зайнятися деескалацією конфлікту. Він нагадав, що жодна країна НАТО не визнає окупації Криму та буде завжди засуджувати мілітаризацію регіону російським командуванням.
“НАТО продовжує закликати Росію дотримуватися Мінські угоди, припинити підтримку бойовиків на сході України та вивести свої війська з української території. Союзники також продовжують закликати Росію до конструктивної участі в ОБСЄ щодо її військової діяльності. Вони похвалили Україну за самовідданість, виявлену перед лицем провокацій Росії”, — заявили учасники Комісії.
Союзники надавали та надаватимуть підтримку українському партнеру на його шляху до євроатлантичної інтеграції.
“Ми підтримали широкомасштабні реформи, які роблять Україну більш стійкою і допомагають просувати її євроатлантичні прагнення. Ми будемо і далі розширювати нашу співпрацю з Україною і Грузією з питань безпеки на Чорному морі, і ми працюємо над тим, щоб повною мірою використовувати статус України як партнера з розширеними можливостями”, — підкреслили в НАТО.