Концентрація військ Росії біля українського кордону свідчить про те, що Кремль взяв курс на повномасштабну війну. Однак у результаті це призведе до поразки режиму Володимира Путіна.

Про це розповів російський політолог та доктор історичних наук Андрій Зубов в ефірі 24 каналу.

За словами Зубова, наразі гра Кремля спрямована першочергово на внутрішнього споживача, а не на зовнішнього.

Путін хоче показати росіянам, що він сповнений сил та начебто говорить на рівних умовах із Заходом, тому довкола нього треба об’єднуватися. Для того, щоб цього добитися, російська влада й загострює ситуацію поблизу українського кордону.

Така війна призведе, скоріш за все, до поразки режиму самої Росії, путінського режиму.

Втім, на думку Зубова, Путін навряд чи наважиться натискати на “червоні кнопки”, тож йому доведеться відступати з “втратою обличчя”.

Російські військові сили продовжують пересування біля кордону з Україною – про це йдеться в дослідженні DFRLab, опублікованому виданням Medium.

Дослідники за допомогою соцмереж та даних супутників простежили пересування російських військ від початку грудня і виявили, що підрозділи Центрального військового округу «продовжують використовувати залізницю, щоб пересувати обладнання на сотні кілометрів у напрямку локацій біля українського кордону». Зокрема, нещодавно помітили переміщення підрозділів із району Санкт-Петербурга до Курська, що лежить у близько 100 кілометрах від кордону.

«Враховуючи велику кількість техніки, що накопичується біля кордону з Україною, та порівняно невеликий розмір відомих таборів, панівна теорія стверджує, що існує кілька інших не виявлених невеликих таборів, накшталт того що був помічений у Курську, розкиданих по Курській та Брянській областях», – заявляють у DFRLab.

Наприкінці грудня секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що на відстані двохсот кілометрів від українського кордону Кремль зосередив вже 122 тисячі військових. Це означає, що нарощування сил продовжується попри перемовини між президентами Путіним і Байденом.

У Росії заявили, що відводять частину військ з декількох областей та з території окупованого Криму. Мовиться орієнтовно про 10 тисяч військових.

У військах ПВО завершився етап бойового злагодження відділень, екіпажів та розрахунків у мотострілецьких з’єднаннях, військових частинах пологів військ та спеціальних військ. Понад 10 тисяч військовослужбовців у складі підрозділів здійснять марші до пунктів постійної дислокації з території загальновійськових полігонів, – мовиться у повідомленні.