У Білорусі стверджують, що примусова посадка пасажирського літака в Мінську, на борту якого перебував журналіст Роман Протасевич, нібито не порушує міжнародні норми.

Про це йдеться в заяві прессекретаря МЗС Білорусі Анатолія Глаза.

“Немає ніяких сумнівів, що дії нашої компетентної влади також повністю відповідали встановленим міжнародним правилам”, – стверджує білоруський дипломат.

За його словами, білоруська сторона готова прийняти міжнародних експертів і надати всі необхідні матеріали про інцидент.

“На цьому тлі, звісно, вражає поспішність відверто войовничих заяв із боку ряду країн і європейських структур. Ситуація прямо і явно нагнітається. Відбувається її навмисна політизація, звучать нічим не підтверджені звинувачення, клеяться ярлики”, – заявив Око.

При цьому дипломат ніяк не згадав затримання Романа Протасевича, заради чого, як стверджує опозиція влади Білорусі, і змусили літак піти на посадку.

До слова, країни Європейського союзу готові до зупинці авіасполучення з Білоруссю після інциденту з примусовою посадкою пасажирського літака в аеропорту Мінська і затримання журналіста Романа Протасевича, який знаходився на борту.

Про це повідомляє Bloomberg.

Можливість зупинки польотів європейських авіакомпаній і наземних перевезень між Білоруссю і Євросоюзом ЄС розгляне в понеділок, 24 травня.

За даними ЗМІ, фракція Європейської народної партії – найбільша в Європарламенті – закликала ЄС повністю припинити авіасполучення з Білоруссю.

Нагадаємо, що 23 травня в аеропорту «Мінськ» затримали колишнього головного редактора опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича. Літак компанії Ryanair, на якому він летів з Афін у Вільнюс, екстрено посадили в Мінську через інформацію про мінування, яка в підсумку не підтвердилася. Літак був уже недалеко від Вільнюсу, але повернувся на вимушену посадку в Мінськ.

Європейський Союз та США закликали Білорусь негайно звільнити Протасевича та провести міжнародне розслідування інциденту із перехопленням літака. Окрім того, ЄС заявив, що літак сів у Мінську, а не у Вільнюсі через білоруський військовий винищувач.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.