У Росії придумали собі “нову велику вісімку”. Пояснюють: все нібито через “розрив економічних відносин” зі США

Про це повідомив глава Держдуми В’ячеслав Володін у Telegram

“Економіка США, Японії, Німеччини, Британії, Франції, Італії, Канади продовжує тріщати під навантаженням санкцій, введених проти Росії.

Розрив Вашингтоном та його союзниками існуючих економічних відносин призвів до формування нових точок зростання у світі.

Група восьми країн, яка не бере участі в санкційних війнах, — Китай, Індія, Росія, Індонезія, Бразилія, Мексика, Іран, Туреччина — за показником ВВП за ППЗ випереджає на 24,4% стару групу.

За словами Володіна, ці країни “бажають розвивати діалог та взаємовигідні відносини з Росією”.

Зазначимо:

Ще у 2014 році Росію вигнали з “Великої вісімки”.

Міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус тоді повідомив про рішення “групи восьми” призупинити членство Росії в цій організації.

“Те, що стосується G8, – так би мовити, політичної форми діалогу великих держав загалом, ми вирішили призупинити членство Росії”, – сказав Фабіус в ефірі французької радіостанції “Ероп-1”.

При цьому він додав, що “того ж дня увечері усі сім великих держав зберуться разом, але без Росії”. 

Вже після початку повномасштабного вторгнення до призупинення членства Росії у Раді з прав людини у спільній заяві закликали лідери Групи семи.

“Ми підкреслюємо, що винні у цих огидних вчинках і звірствах, включно з будь-якими нападами на цивільне населення і руйнування цивільної інфраструктури, будуть притягнені до відповідальності… Ми переконані, що настав час призупинити членство Росії у Раді прав людини ООН”, – йдеться у заяві G7.

Пізніше її таки вигнали і звідти.