Ексглаву Конституційного суду України Олександра Тупицького судитимуть за злочини проти правосуддя.

Як повідомили в Офісі генпрокурора, обвинувальний акт спрямований в Подільський райсуд Києва.

«Спрямований обвинувальний акт стосовно колишнього голови Конституційного Суду України за фактами вчинення кримінальних злочинів проти правосуддя (ч. 2 ст. 384 і ст. 386 КК України)», — зазначили у відомстві.

«Розслідуванням встановлено, що в жовтні 2018 року обвинувачений з корисливих мотивів та в інтересах колишнього Голови Вищого господарського суду України, який розшукується правоохоронними органами, здійснив підкуп свідка, переслідуючи мету, щоб він відмовився від давання показань або надав завідомо неправдиві показання у кримінальному провадженні, пов’язаному із протиправним заволодінням майновими активами ЗАТ «Зуївський енергомеханічний завод», – додали в Офісі.

Раніше повідомлялось, що Олександр Тупицький виїхав з державної дачі у Конча-Заспі.

Про це сказав президент Володимир Зеленський під час підсумкової прес-конференції за два роки перебування на посаді.

“Два судді виїхали звідти… Судді КСУ, які там не сплачували якусь оренду – це, до речі, колишній суддя Конституційного Суду – пан Тупицький – і пан Сліденко”, – повідомив він.

Зазначимо, що ЗМІ ще у квітні повідомляли, що у Державному управлінні справами розірвали договір з Тупицьким щодо його користування держдачею в Конча-Заспі через борги за комунальні послуги, псування державного майна та самовільне захоплення землі. Наголошувалося, що Тупицький не платив п’ять місяців за користування і шість місяців – за комунальні послуги.

Сума заборгованості Тупицького склала близько 80 тисяч гривень, при тому, що зарплата в рік – майже 5 мільйонів гривень. Борг він у підсумку сплатив, але тільки після рішення про виселення.