Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук в етері програми «Велика деолігархізація» на телеканалі «Україна 24» розповів про три напрями, за якими здійснюватиметься антиолігархічна реформа в Україні.

«По-перше, це сфера політики. По-друге, це сфера масмедіа. Третя сфера — монопольний вплив на економіку. Саме за цими трьома напрямами буде впроваджуватися певний обмежувальний вплив», — сказав Руслан Стефанчук.

Як зазначив він, політичний напрям у впровадженні реформи передбачає розробку законопроєктів, пов’язаних із політичним лобізмом. Масмедійні обмеження передбачають позбавлення монопольного впливу на засоби масової інформації.

«ЗМІ мають залишатися рупором і повинні переставати бути пропагандистськими машинами. Водночас третій напрям, монопольний вплив на економіку, включає великий перелік питань, пов’язаних з антитрастовим законодавством», — поінформував Перший віцеспікер Парламенту України.

За його словами, законопроєкт №5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» створює лише загальні законодавчі передумови. Зокрема, визначає, хто такий олігарх, зобов’язує олігарха та його оточення публічно декларуватися.

«Це перший, але не останній крок», — підкреслив Руслан Стефанчук.