У законопроєкті про місцеві референдуми враховано низку заходів безпеки. Про це розповів перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі програми на телеканалі “Україна 24”

“Розробляючи законопроєкт про місцеві референдуми, ми чітко розуміли всі загрози, які можуть виникнути під час прийняття цього законопроєкту. Ми вклали кілька основних запобіжників.

Перше — ми позначили, що місцевий референдум може проводитися тільки на рівні адміністративно-територіальної одиниці, не включаючи райони та області, щоб не створювати сепаратистських відділень. Друге — ми поставили заборону на питання, які можуть впливати на територіальну цілісність і суверенітет. І третє — положення, передбачені в цьому законі щодо проведення місцевого референдуму на тимчасово окупованих територіях, відклали саме для них на момент повернення їх в Україну як державу”, — розповів він.

За словами Стефанчука, депутати готові прийняти й інші запропоновані заходи.

“Ми заклали всі основні запобіжники, які могли бути. Якщо громадяни України будуть бачити ще якусь необхідність застосувати будь-які запобіжники, ми завжди відкриті та готові внести в текст. Вважаю, що осінь найбільш оптимальна дата (для прийняття — ред.), для нас неважлива швидкість, а важлива якість законопроєкту”, – сказав він.