Українська влада закликає Ізраїль зробити більше, щоб допомогти нашій державі захистити себе від російської агресії. Про це написав керівник Офісу Президента Андрій Єрмак у колонці для Israel Hayom.

У світі, просоченому російською пропагандою та дезінформацією, мало незаперечних істин. Але ясно одне. Ізраїль та Україна ведуть ту саму війну – війну проти терористів, які прагнуть знищити цілий народ. У важку годину випробувань Україна потребує відданих союзників, здатних і готових розділити наш тягар, бо вони знають справжню цінність свободи та миру. І в час, коли євреї в усьому світі вступають у сезон Великого Святого Дня і розмірковують про минулий рік, свої особисті подорожі, свої недоліки та своє зростання, ми закликаємо Ізраїль також задуматися та зробити більше, щоб допомогти Україні захистити свій спосіб життя та життя як таке, – зазначив Єрмак.

За його словами, Україна глибоко засмучена необхідністю порадити не їхати до Умані на свято Рош га-Шана, болісно нагадуючи про неприйнятну ціну неспровокованої агресії з боку терористичної держави росії. «Напередодні Рош га-Шана, коли ми прагнемо заглибитися в себе, Ізраїль має стати нашим надійним партнером у цій боротьбі з тероризмом. Саме час зупинитися для саморефлексії та розірвати свої зв’язки із підступною та варварською російською державою», – підкреслив керівник ОП.

Коли росія без розбору бомбардувала Харків, нагадав Єрмак, єврейська громада міста вижила лише дивом. Наприкінці лютого рф обстріляла центр другого міста України, де розташовані жвавий Будинок Гілеля та денна школа Ор Авнер.

Той факт, що ці стовпи єврейської громади стали мішенню, агресора не хвилював. Кілька днів потому Серафим Сабаранський, улюблений член харківського Гілеля, героїчно загинув, захищаючи місто від натиску росії, – підкреслив він.

Напередодні президент України Володимир Зеленський заявив, що шокований тим, що Ізраїль з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну не надав Києву жодної допомоги. Про це він сказав в інтерв’ю виданню Ouest-France.

Я шокований. Не розумію. Ізраїль нам нічого не дав, нічого, нуль… Я розумію, що вони повинні захищати свою землю, але я отримав інформацію про те, що Ізраїль експортує своє озброєння в інші країни, — сказав президент.

Зеленський наголосив, що не звинувачує лідерів країни, а просто констатує факт.

Я констатую факти: були дискусії з керівництвом Ізраїлю, і це не допомогло Україні. Чому б не дати нам протиповітряну оборону? — сказав він.

Президент також заявив про вплив Росії на Ізраїль.

Можна помітити вплив Росії на Ізраїль. Я розглядаю Ізраїль як незалежну державу, — додав він.

Водночас Зеленський переконаний, що громадянське суспільство в Ізраїлі все ж підтримує Україну. Нагадаємо, в середині березня влада Ізраїлю на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну та великого потоку біженців оновила правила в’їзду для громадян України. В’їжджати о країни дозволили за спеціальними електронними дозволами від МВС країни.

Після цього Верховний суд Ізраїлю зобов’язав уряд країни протягом тижня розглянути питання щодо розблокування кордонів для громадян України, які рятуються від війни. У травні Ізраїль автоматично продовжив візи громадянам України, які перебувають в Ізраїлі за туристичною візою. Було заявлено, що до 30 червня влада не перешкоджатиме роботі українців у країні.