Росія, яка тимчасово окупувала Крим, нездатна забезпечити півострів водою.

Про це на каналі “Україна 24” сказав постійний представник президента в Криму Антон Кориневич, коментуючи заяву влади Росії про те, що “під дном Азовського моря” взяті перші проби питної води.

“Проблема прісної води залишається чи не єдиним питанням, яке російські окупанти не в змозі вирішити. Пішов восьмий рік тимчасової окупації, вони вирішили питання з постачанням ресурсів, побудувавши так званий Кримський міст, вони вирішили питання з постачанням електроенергії, питання води вони вирішити не можуть”, – зазначив Кориневич.

Представник президента також назвав скаргу в ЄСПЛ, подану Росією проти України, “сміхотворною”.

“Безумовно, вони шукають різні гібридні механізми, як це можна зробити. Скарга в ЄСПЛ просто сміхотворна, незрозуміло, з якого приводу вона подана. Щодо Північно-Кримського каналу позиція України дуже чітка, вона викладена в Стратегії деокупацію Криму: вода в Крим піде тільки після того, як буде відновлено конституційний устрій України”, – сказав Кориневич.

Окрім того, Саміт Кримської платформи, який відбудеться у серпні у Києві, змінить ставлення міжнародної спільноти до окупації півострова. За словами голови МЗС України Дмитра Кулеби, Крим стане для Росії “непідйомним вантажем”.

Про це міністр розповів під час брифінгу. Наразі Москва хоче, аби питання окупації півострова стало повністю закритим. Україна з цим категорично не згодна.

«Крим для Росії вже став валізою без ручки. Кримська платформа перетворить його на непідйомний вантаж», – сказав Кулеба.

Україна не припинить піднімати питання Криму доти, доки він не повернеться до її складу. Допоможе у цьому саміт Кримської платформи, участь у якому, за словами Кулеби, уже підтвердили 28 країн.