На засіданні фракції “Слуга народу” обговорювалися скандали з депутатом Євгеном Шевченком, який їздив з візитом до президента Білорусі Олександра Лукашенка, і нардепом Миколою Тищенком, якого викрили в порушенні карантину. Подробиці розповіла депутатка з фракції “Слуга народу” Леся Забуранна в програмі “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24”.

“Вчора на засіданні фракції ми розглядали питання дій пана Шевченка і пана Тищенка і прийшли до наступних висновків. Якщо ми говоримо про Євгена Шевченка, то він не був уповноважений ні Міністерством внутрішніх справ, ні Офісом президента, ні в складі парламентської делегації здійснювати подібний візит і вести офіційні переговори, на що йому вчора вказали, в тому числі й керівництво фракції. Шевченко заявив, що це була його власна ініціатива, а також висловив своє бажання залишити фракцію, тому що у нього є деякі розбіжності в поглядах з тим, що відбувається у фракції “Слуга народу”.

Мабуть, він побоюється якихось наслідків в контексті продовження депутатських повноважень (у разі виходу з “Слуги народу” за власним бажанням — ред.), Тому він вважає за краще, щоб сама фракція прийняла рішення про його виключення. Але я вважаю, що якщо людина не хоче бути в складі фракції, ми повинні дати їй таку можливість”, — сказала вона.

Забуранна розповіла також, як вирішувалося питання з Миколою Тищенком.

“Буде визначатися ступінь його політичної відповідальності, але в цілому мені дуже шкода, що трапився такий інцидент. Однозначно я не схвалюю його вчинок і хочу вірити, що цього разу він усвідомлює, що суспільний договір зобов’язує народного депутата думати, що робити, що говорити, і однозначно не підводити ні президента, ні своїх колег”, — сказала вона.

Забуранна вибачилася перед українцями та сказала, що їй як колезі по фракції соромно за вчинок Миколи Тищенка.

Нагадаємо, нардеп з партії “Слуга народу” Євген Шевченко 20 квітня зустрівся з президентом Білорусі Олександром Лукашенком. Крім того,  в мережі з’явилися фото і відео вечірки, яку депутат з “Слуги народу” Микола Тищенко нібито влаштував у ресторані київського готелю Fairmont 18 квітня в честь дня народження своєї дружини.