Володимир Зеленський скасував указ про призначення на посаду голови Конституційного Суду Олександра Тупицького. Однак останній запевняє, що звільнити його може тільки наближче оточення.

Скандальний суддя переконаний, що його звільнити можуть судді, які працюють на нього ж. Про це розповів в інтерв’ю Lb.ua секретар Ради нацбезпеки та оборони України Олексій Данілов.

Данілов підкреслив, що ситуація, яка склалась довкола звільнення Тупицького, – це юридичний театр абсурду. Також він наголосив, що президент може і призначити, і звільнити суддю Конституційного Суду.

«Чому був призначений Тупицький – не таємниця. Це донецька історія»,– зауважив Данілов.

За словами очільника РНБО, влада проводить аудит рішень, які ввів у дію Янукович. В установі перевіряють, на який термін та як саме ухвалювались рішення, а також у якому вони тепер стані.

Він наголосив, що усі органи, які мають чинні укази Віктора Януковича, повинні їх переглянути. Зокрема, це стосувалось й звільнення судді Тупицького.

Нагадаємо, суддею КСУ Тупицького в травні 2013 року призначив президент-втікач Віктор Янукович. До того він працював звичайним суддею першої інстанції.

Тупицький віддячив Віктору Януковичу за своє призначення, проголосувавши за рішення, яке дозволило президенту-втікачу узурпувати владу.

Варто зазначити, що Печерський районний суд Києва відклав до 15 квітня розгляд клопотання про обрання запобіжного заходу Олександру Тупицькому, указ про призначення якого на посаду судді Конституційного суду було скасовано президентом Володимиром Зеленським.

Під час судового засідання 7 квітня адвокати Тупицького повідомили, що він виїхав за межі Києва через хворобу матері. Прокурори заявили про неналежну процесуальну поведінку Тупицького та про те, що жодних документів, які підтвердили б поважність причини його відсутності на засіданні, адвокати Тупицького не надали.

В результаті, суд відклав розгляд клопотання до 10:00 15 квітня.

Раніше суд уже відкладав засідання з обрання Тупицькому запобіжного заходу через його непояву на засіданні.