Норманський формат став головним майданчиком для переговорів, натомість Мінський формат не може вирішити питання припинення війни з Росією та настання миру.

Про це заявив міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков у інтерв’ю для ТСН.

“Зрозумійте, у рамках “Мінську” не може бути вирішене питання припинення війни й настання миру. Це не той майданчик, не той рівень компетенції людей, які беруть в ньому участь, за всієї поваги до всіх членів української делегації, представників ОБСЄ, чи РФ. Ухвалення рішення про припинення війни і настання миру в Україні можливе тільки на рівні перших осіб держав: Україна, Росія за допомогою наших посередників, миротворців Франції та Німеччини, і, можливо, до цього можуть приєднатися лідери інших провідних країн світу”, – розповідає віцепрем’єр.

Резніков пояснює, що в перші роки війни Україна була “змушена під дулом біля скроні погодитися на ці Мінські домовленості”. Однак, за його словами, на сьогодні ситуація кардинально змінилася.

“Сьогодні, коли таймінг виконання “Мінську” пройшов, коли всі терміни минули, ми можемо подивитися і сказати, що в Мінських домовленостях є певні умови, які Україна не може виконати, бо вони проти інтересів України, вони проти безпечної реінтеграції тих територій і їх повернення до складу України. Тобто, проти повноцінного відновлення територіальної цілісності. Лідерам Нормандського формату треба сісти за стіл і чесно сказати: це не спрацює, тому що…; а це спрацює, але за умови, якщо ми трохи уточнимо, як це може бути. Тобто, те, що я кажу, – треба трохи модернізувати. Я не кажу відмовитися, змінити, скасувати. Ні. Я кажу, що треба чесно подивитися правді в очі і сказати: так, зараз це вже не спрацює, а спрацює так… Але давайте шукати альтернативу”, – стверджує міністр.