Наразі агресивні дії Російської Федерації простягаються далеко за межі України, тому стримувати Москву увесь прогресивний демократичний світ має разом. Кожен партнер Києва може допомогти по-своєму.

Оскільки агресія Росії виходить далеко за межі України, кожен партнер нашої країни може зробити свій внесок у стримуванні Кремля. Про це під час онлайнбрифінгу заявив міністр внутрішніх справ Дмитро Кулеба.

За його словами, хтось з партнерів готовий до скоординованого введення санкцій проти Росії, хтось посилює Збройні сили зброєю та військовим обладнанням, хтось зміцнює кібербезпеку, хтось допомагає зберігати стабільність фінансової та економічної системи.

“Ми вдячні за підтримку партнерів у цей час викликів, але вона буде марною, якщо ми, українці, не робитимемо те саме”, – заявив глава української дипломатії.

Кулеба також вважає, що кількість російських військових, які розміщені біля кордону України та на окупованих територіях, недостатня для ведення повномасштабної війни.

Він наголосив, що очолюване ним відомство працює над тим, щоб зробити ескалацію невигідною для Росії.

“Я наголошую, ситуація сьогодні кардинально відрізняється від 2014 року, тоді ж був найнебезпечніший момент. Згадайте, Україна була ослаблена, а партнери надто нерішучі, але навіть тоді президенту Путіну не вдалося досягти стратегічних цілей – зруйнувати нашу державу, відібрати у нашого народу право визначати власне майбутнє”, – сказав Кулеба.

Додамо, що цього тижня відбувається кілька важливих дипломатичних подій, які допомагають стримувати Росію від агресивних намірів. Одна з них – засідання Ради міністрів закордонних справ Європейського Союзу, що відбулося днями. Представники об’єднаної Європи закликали Росію до деескалації.

Глава МЗС звернувся до керівництва країн Європейського Союзу та високого представника ЄС Жозепа Борреля з пропозицією провести у Києві засідання Ради міністрів закордонних справ Євросоюзу.