Радник з інформаційної політики української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович розповів, чим закінчилася зустріч радників лідерів країн “Нормандської четвірки” в Берліні, яка пройшла 12 січня.

Про це він повідомив в коментарі “Стране”.

“Переговори тривали більше шести годин і були досить напруженими. Не в тому сенсі, що всі один на одного кричали – просто йде важка позиційна боротьба, всі шукають можливі варіанти вирішення конфлікту на Донбасі. Наскільки я зрозумів, росіян в першу чергу цікавить проблема політичного регулювання і проведення виборів. Але глава ОП Андрій Єрмак виставив червоні лінії і не має наміру їх перетинати – це демілітаризація (виведення військ) і отримання контролю над кордоном, а після – проведення виборів. Що і передбачає “План спільних кроків”, – сказав Арестович.

За його словами, переговори “просуваються по міліметру”.

“Саме тому, що ми не поступаємося з питання” червоних ліній”і захищаємо національні інтереси, переговори просуваються по міліметру. Але сам факт того, що Росія попередньо погодилася на наступну зустріч 22 січня – всього через два тижні, – показує, що вони стали вельми зацікавлені в продовженні переговорів такого формату. Я взагалі давно не пригадую такої інтенсифікації контактів. Між попередніми зустрічами був інтервал у кілька місяців, а тепер – лише два тижні. Значить, як мені здається, Росія зацікавлена ​​в ухваленні розумних компромісних рішень “, – заявив радник украінскоі̆ делегації в ТКГ.

Арестович не зміг давати прогнози про те, чи будуть прийняті якісь рішення по Донбасу на наступній зустрічі.

“Через тривалу історію конфлікту на Донбасі і необхідності враховувати інтереси посередників – Франції та Німеччини, – годинами доводиться обговорювати нюанси. Як трактувати те чи іншу слово, що скаже міжнародне право … Всі сторони висловилися – кожна по 15 хвилин. Потім питання, дебати . Це тривала робота. Щоб прийти до якогось спільного рішення, потрібно кілька таких зустрічей, і вони продовжаться. Наші цілі ті ж: спочатку контроль над кордоном, потім вибори. А також обмін полоненими і відкриття КПВВ “, – заявив Олексій Арестович.

Нагадаємо, 12 січня, в Берліні відбулася зустріч “нормандської четвірки” на рівні радників. На зустрічі були присутні від України – глава Офісу президента України Андрій Єрмак, а від Росії – заступник голови адміністрації президента Дмитро Козак.