Верховна Рада ухвалила повторно із пропозиціями президента закон про заборону символіки вторгнення російського режиму в Україну.

Про це повідомляють на сайті Верховної Ради

“Повторно прийнято із пропозиціями президента”.

За пропозиціями президента, символіку вторгнення Росії в Україну можна законно розміщувати в експозиціях музеїв, на тематичних виставках, бібліотечних фондах, підручниках, у процесі наукової діяльності.

Також президент пропонував, щоб використання символіки російського вторгнення було заборонено не лише партіям, а й громадським об’єднанням.

Згідно із законом, використанням символіки військового вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну, зокрема, вважається:

  • використання латинських букв “Z”, “V” окремо (без правомірного контексту або в контексті
  • виправдання збройної агресії проти України або будь-яких інших військових дій) або шляхом заміни цими буквами кириличних букв “З”, “С”, “В”, “Ф” або інших літер в окремих словах з візуальним акцентом на цих літерах;
  • використання символіки збройних сил РФ, її сухопутних військ, повітряно-космічних сил, військово-морського флоту, ракетних сил стратегічного призначення, повітрянодесантних військ, сил спеціальних операцій, інших збройних формувань та (або) органів держави терориста (держави-агресора).

За порушення цих вимог передбачено цивільно-правову, адміністративну, адміністративно-господарську та кримінальну відповідальність відповідно до законодавства України. 

Зазначимо: 

14 квітня Верховна Рада заборонила символіку, яку використовують збройні сили РФ у війні проти України.

Водночас 12 травня президент повернув документ до парламенту зі своїми пропозиціями.