Чотириразова олімпійська чемпіонка Дарина Домрачева і улюблениця Лукашенка прокоментувала побиття ОМОНом її брата Микити. Родич улюбленої біатлоністки Лукашенка не збирався протестувати проти чого-небудь, а просто опинився не в тому місці і не в той час.

Домрачева, незважаючи на звіряче побиття брата, виступила в Фейсбуці з досить м’якою заявою, не сказавши жодного поганого слова на адресу Олександра Лукашенка, при цьому закликавши всіх “заспокоїтися”.

“Щось роблячи, роблячи якісь кроки, важливо розраховувати на результат. Я абсолютно точно розумію, що мій публічний гнів не вирішить суспільних проблем. Можливо, це допоможе самоствердитися в очах інших, отримати чиєсь схвалення, можливо, на душі стане легше, але до мети точно не приведе “, – написала Дарина.

Ми всі бачимо, що в країні проблеми, а щоб сприяти їх вирішенню, марно стрясати повітря агресивними словами з одного боку і абсолютно точно, марно з іншого боку, звільняти, заарештовувати і бити людей на вулицях … Неважливо, чи випадково опинилися в “гарячих” місцях або навмисно, твої, чиїсь близькі чи ні – всі однакові.

Біатлоністка зазначила, що всі подібні дії лише більше розлючують протилежності, погіршують ситуацію і розпалюють обстановку.

“Потрібно всім заспокоїтися і все обговорити, можливо, це наблизить до заповітної мети – справедливої, мирної, спокійної, красивої країни, що розвивається. У всіх же ця мета така? “- підсумувала свій пост Домрачева.

Додамо, що після відставки Олександр Лукашенко може очолити Раду безпеки республіки або стати “почесним президентом”, вважає політолог Олексій Дзермант. Втім, вважає експерт, говорити про нову посаду Батьки поки рано.

На його думку, процес переформатування політичного режиму вже запущений. Але швидких результатів чекати не варто: перші підсумки будуть видні не раніше, ніж через три роки, вважає Дзермант. Закінчення конституційної реформи і транзиту влади політолог прогнозує в 2025 році.

До цього моменту Батька перестане бути президентом, але йому потрібен час, щоб підготувати наступника. Але навіть після відставки Лукашенко не втратить контроль над системою, вважає Дзермант.

“Він залишиться в ній, просто вона зміниться, пристосується до нових реалій, з’являться нові люди”, – сказав політолог в інтерв’ю.

За його словами, ніхто в Білорусі не зацікавлений у безконтрольному обваленні політичної системи. Тому експерт закликав не чекати різких рішень в процесі конституційної реформи.

У розпал масових протестів Олександр Лукашенко багато говорив про зміну основного закону. Конституційна реформа повинна перерозподілити владу від президента на інші рівні, в тому числі до глав регіонів.

За даними білоруських ЗМІ, саме конституційну реформу Лукашенко обговорював під час зустрічі з політв’язнями в СІЗО КДБ 10 жовтня.