На всі етапи вакцинації жителів України від коронавируса піде близько року. За цей період влада планує прищепити приблизно 23 мільйони чоловік.

Про це в ефірі телеканалу “Еспрессо” завив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

“Без п’ятого етапу у нас виходить близько 23 мільйони українців по два щеплення. Тобто з лютого 2021 року по 1 березня 2022 роки ми забезпечимо охоплення вакциною (зазначеної кількості громадян), якщо всі прийдуть, щоб зробити щеплення”, – пояснив чиновник, додавши , що вакцинація є добровільною.

Також Ляшко заявив, що навіть при великій кількості доз вакцини не вийде прищепити відразу всіх українців. За його словами, це залежить не тільки від наявності препарату, а й від здатності медичної системи проводити вакцинацію.

“Ми визначили п’ять етапів вакцинації, в яких визначені професійні або вікові групи. В кожному з них є два раунди: перше щеплення і через 25 днів друга. І дві платформи: мобільні бригади і пункти вакцинації”, – підкреслив заступник міністра.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов стверджував, що українська система охорони здоров’я зможе забезпечувати вакцинами від коронавирусу 2 мільйони людей щотижня.

За даними директора з прогнозування видання The Economist, Україна отримає вакцину від коронавируса не раніше 2022 року. При цьому в МОЗ стверджують, що перші поставки препарату очікуються вже в лютому цього року.