В ООН висловились щодо ситуації навколо України.

Там зауважили, що розглядають будь-які сценарії розвитку подій.
Про це пише aspi.com.ua.

Під час брифінгу 4 січня постійна представниця Норвегії при ООН Мона Юль зазначила, що у Раді Безпеки ООН розглядають всі можливі варіанти розвитку ситуації навколо України. Вона підкреслила, що наразі рано говорити про конкретні кроки у випадку небажаного сценарію, втім, готовність до нього є. Дипломат також наголосила, що підтримує переговори між Росією і США з цього питання.

“Рада Безпеки ООН у 2014 році провела велику кількість зустрічей та дуже активно діяла, тому ми та цього разу будемо готові, якщо подібне станеться. Хоча, звісно, ми сподіваємося і молимося, аби не сталося”, – зауважила Юль.

Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов повідомляв, що 122 тис. російських військових перебувають на відстані 200 км та 143,5 тис. військових за 400 км від російсько-українського кордону.

Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США і їх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.