Україна сьогодні потребує єдності Європи щодо запровадження нафтового ембарго для росії, бо енергоресурси є головним джерелом фінансування армії рф.

Про це написав керівник Офісу Президента Андрій Єрмак в Телеграмі.

“​​Провів онлайн-дискусію з представниками аналітичного центру European Policy Centre. Наголосив, що Україна сьогодні потребує єдності Європи щодо підтримки нашої держави, зокрема на її шляху до набуття членства у Європейському Союзі та щодо запровадження більш ефективних санкцій проти росії, насамперед нафтового ембарго.Саме це є головним пунктом Плану дій, який розробила санкційна група Макфола-Єрмака, бо енергоресурси – це головне джерело фінансування армії рф”, – написав Єрмак.

Він зазначив, що Європа має бути єдиною в питанні нафтового ембарго.

“Українська влада постійно перебуває в контакті з європейськими партнерами, керівництвом ЄС, і всі пропозиції української сторони беруться до уваги, а як вони працюватимуть – буде видно за результатами”, – зауважив керівник ОП.

За його словами, як потужна санкційна політика, так і приєднання України до ЄС є питанням обопільної безпеки – для нашої країни та всієї Європи, хоч це усвідомлюють ще не в усіх європейських столицях. “Для нас неприйнятна пропозиція щодо «альтернативних варіантів євроінтеграції». Ми вважаємо, що вона створює таку саму ілюзію відкритих дверей, як і у випадку з НАТО”, – підкреслив Єрмак.

Він наголосив, що Україна сьогодні заслуговує на те, щоб були застосовані спеціальні безпрецедентні механізми щодо набуття членства в ЄС, та у червні наша держава має отримати статус кандидата на членство у Євросоюзі, оскільки в іншому разі це буде вкрай негативним і неправильним сигналом.

“Сьогодні наша країна, не будучи ні членом НАТО, ні членом ЄС, уже стільки днів стримує одну з найпотужніших армій світу. І сьогодні Євросоюз і НАТО мають нарешті зрозуміти, що наскільки Україні потрібні ЄС і НАТО, настільки НАТО та ЄС потрібна Україна. Я вважаю, що без України сьогодні ні Європейський Союз, ні НАТО не будуть сильними”, – написав Єрмак.

Керівник ОП переконаний, що Україна стане одним із засновників та лідерів нової системи безпеки, яка має бути створена після цієї війни