Посольство США в Україні звернулось до Москви із закликом повернути Києву повний контроль над окупованим півостровом. Раніше Вашингтон погодився приєднатись до ініційованої Україною Кримської платформи.

Відповідний заклик дипвідомство розмістило на своїй сторінці у фейсбуці 8 травня. У Вашингтоні наголосили, що півострів є беззаперечно українською територією.

«Крим – це Україна. Сполучені Штати закликають Росію повернути Україні повний контроль над півостровом»,– мовиться у повідомленні.

Зазначимо, що наприкінці квітня у США заявили про підтримку Кримської платформи. Вашингтон готовий доєднатись до ініціативи щодо деокупації півострова. У Державному департаменті США запевнили, що очікують на співпрацю з Україною та іншими міжнародними партнерами.

Також Посольство Сполучених Штатів Америки заявило про занепокоєння повідомленнями про пошкодження цивільної інфраструктури на сході України. Зокрема, водних систем та лікарень. Про це диппредставництво повідомило у своєму Twitter.

“Занепокоєні повідомленнями про пошкодження надзвичайно важливої цивільної інфраструктури на сході України, а надто водних систем та лікарень. Вимагаємо припинення російської агресії в Україні, яка загрожує цивільному населенню, життєво необхідним системам та інфраструктурі”, – вказано у повідомленні.

Варто зазначити, що Президент України Володимир Зеленський заявив, що 2014 рік змінив ставлення до війни і військових дій. Про це Зеленський сказав у зверненні з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня.

«З 2014 року сини розповідають про війну батькам. І вже не дідусі онукам, а онуки дідусям можуть розповісти про такі речі, як бомбардування або полон. А в історії міста Маріуполя поруч із датою 10 вересня 1944-го з’явилася дата 13 червня 2014-го. І він та ще багато українських міст на сході через 76 років після Другої світової будуть відзначати дві дати звільнення. Все це болюче й несправедливо щодо всього, що пройшли наші предки, захищаючи українську землю. Але саме їхні подвиги та героїзм дають силу новому поколінню українських військових, наших захисників», – заявив президент.