Щороку в травні Україна та ЄС відзначають день Європи. Денис Шмигаль наголосив, що наша держава є частиною європейської спільноти – географічно, ціннісно, ментально. Про це він повідомив в своєму телеграм – каналі.

Прем’єр-міністр заявив, що Україна та українці визначилися зі своїм світоглядним орієнтиром. Глава уряду зазначив, що стратегічний курс, який обрала наша країна – інтегруватися в Європейський Союз політично, ставши членом ЄС.

«День Європи – нагода згадати, що бути європейцем – це передусім мислити як європеєць, поважати цінності свободи, демократії та гідності»,– сказав Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр зауважив, що у 2021 році Україна не просто відзначає День Європи. За його словами, протягом тижня по всій країні триватиме онлайн марафон.

Так, кожен зможе поділитися власною історією про те, що як змінюється наша держава, як вона стає ближчою до Євросоюзу.

«Якщо ми з повагою ставимося до власної гідності, поважаємо людей, піклуємося про знайомих і незнайомих людей. Якщо ми оберігаємо довкілля, дбаємо про чистоту власного дому, району, міста чи селища. Якщо користуємося енергозберігаючими технологіями, чесно платимо податки, дбайливо ставимося до природи – ми європейці. Україна – це Європа. Європа – це ми!» – додав глава уряду.

Нагадаємо, у п’ятницю, 7 травня, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Грузії Іраклієм Гарібашвілі. Очільники Урядів обговорили розвиток співробітництва, нові напрямки співпраці, протидію поширенню COVID-19 та зміцнення обороноздатності. Про це повідомила пресслужба Кабінету Міністрів України.

Денис Шмигаль привітав Іраклія Гарібашвілі з призначенням на посаду Прем’єр-міністра Грузії в лютому цього року. Він відзначив, що Грузія є одним із важливих партнерів України.

«Ми отримали цілком нові можливості для зміцнення відносин між нашими країнами. Україна й Грузія мають дуже гарні перспективи для розвитку співпраці в галузі логістики, транзиту й торгівлі», — зазначив Прем’єр-міністр України.

Так, очільник українського Уряду запропонував Прем’єр-міністру Грузії відновити роботу Спільної міжурядової українсько-грузинської комісії з економічного співробітництва.

Під час розмови сторони також відзначили важливість посилення обороноздатності країн через запровадження стандартів НАТО та порушили питання протидії COVID-19.