Високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель висловив жаль з приводу непропорційного застосування сили проти учасників протестних акцій, що проходять в суботу в Росії у зв’язку з арештом опозиціонера Олексія Навального.

“З тривогою стежимо за розвитком подій в Росії. Я шкодую про масові затримання, непропорційне застосування сили, відключенні інтернету і телефонного зв’язку”, – написав Боррель в своєму Твіттері.

“У понеділок ми обговоримо подальші кроки (у відносинах Євросоюзу з Росією – ІФ) з міністрами закордонних справ на засіданні Ради ЄС”, – повідомив глава європейської дипломатії.

Напередодні високопоставлений чиновник Євросоюзу заявив журналістам в Брюсселі, що до порядку денного Ради ЄС із закордонних справ 25 січня входить обговорення ситуації з арештом після повернення в Москву Навального.

“Високий представник підніме питання про російського опозиціонера Навального. Було випущено його заяву, в якій він зажадав негайного і безумовного звільнення Навального”, – сказало джерело, знайомий на умовах анонімності представників ЗМІ з вмістом дискусій Ради ЄС в найближчий понеділок.