Держсекретар Ентоні Блінкен сьогодні поговорив із міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

Блінкен підтвердив підтримку Сполученими Штатами України перед агресією Росії.

Про це політик повідомив на своїй сторінці у Twitter.

«Сьогодні під час телефонної розмови з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою я підтвердив непохитну підтримку України з боку США», – написав Блінкен.

Він обговорив потенційну реакцію США та союзників на нарощування військової могутності Росії вздовж кордонів України та наступні тижні у Женеві, Брюсселі та Відні дипломатичні зіткнення з Росією.

Держсекретар додав, що Сполучені Штати працюють пліч-о-пліч з Україною, союзниками з НАТО та партнерами для стримування подальшої російської агресії.

Блінкен наголосила, що «без України не буде розмов про Україну».

Глава МЗС України Дмитро Кулеба прокоментував свої сьогоднішні переговори із держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Кулеба написав у Твіттері, що Блінкен подзвонив йому за підсумками міністерської зустрічі НАТО і повідомив гарну новину, що в Альянсі панує солідарність з Україною.  Заявив, що узгодив із Блінкеном позиції Києва та Вашингтона перед переговорами з Росією.

«Ми детально узгодили позиції України і США напередодні переговорів з РФ у різних форматах, обговорили двосторонній порядок денний», – зазначив міністр.

Нагадаємо, що перед переговорами представників НАТО із Росією у Брюсселі 10 січня о 12:00 пройде засідання комісії Україна-НАТО, на якому генеральний секретар альянсу та міністр закордонних справ обговорюватимуть безпекову ситуацію в регіоні. Про це йдеться у повідомленні Північноатлантичного альянсу.

“У понеділок, 10 січня 2022 року, генеральний секретар НАТО пан Єнс Столтенберг прийматиме міністра закордонних справ України пана Дмитра Кулебу”, — йдеться у повідомленні.

Після засідання комісії очікується спільна пресконференція Столтенберга та Кулеби.

Сам міністра закордонних справ України підтвердив зустріч, а також наголосив, що це засідання є “частиною масштабних дипломатичних зусиль зі стримування російської агресії”.