За рік після збиття українського “Боїнга” в небі над Іраном розслідування обставин трагедії досі не завершено. Втім, нещодавно українська сторона домоглася від Тегерану передання планшета, знайденого неподалік від місця падіння літака, наразі його досліджують.

Подробиці розслідування трагічної загибелі 176 людей, що перебували на борту пасажирського лайнера, на своїй сторінці у Фейсбук оприлюднила генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова.

“Рік тому в небі над Іраном було збито український “Боїнг”. Останнім цей політ став для 176 осіб – це громадяни 6 країн, 11 з них – українці”. За процесуального керівництва Офісу генпрокурора триває розслідування катастрофи літака біля Тегерану. За рік проведено більше двох сотень процесуальних та слідчих дій, направлено 18 запитів про міжнародну правову допомогу до інших країн, постійно співпрацюємо з компетентними органами Ірану та Канади”, – написала Венедіктова.

Вона нагадала, що українські експерти побували на місці падіння літака, тож тепер криміналісти працюють над остаточним відновленням картини подій та встановленням причини авіакатастрофи.

“У межах міжнародної співпраці українська делегація виїжджала на місце авіакатастрофи, де частково змогла оглянути та сфотографувати уламки літака.

Наразі в Україні триває комплексна криміналістична експертиза для встановлення причин та характеру уражень літака, обсягу матеріальних збитків та дотримання правил міжнародних польотів”, – повідомила Венедіктова.

Також, за словами генпрокурорки, українські слідчі у грудні отримали знайдений на місці катастрофи планшет, наразі його досліджують.

Окрім того, фахівці аналізують переданий Іраном Україні проєкт фінального технічного звіту щодо авіакатастрофи.

“Днями Україна нарешті отримала від Ірану проєкт фінального технічного звіту про авіакатастрофу літака МАУ біля Тегерану. На аналіз цього документа та внесення до нього зауважень та пропозицій – 60 днів, після цього іранська сторона за місяць має його доопрацювати. І лише після затвердження радою Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) – його оприлюднять”, – пообіцяла Венедіктова.

Нагадаємо, авіакатастрофа пасажирського “Боїнга”, що належав Міжнародним авіалініям України, сталася 8 грудня 2020 року неподалік від столиці Ірану Тегерана. Унаслідок падіння літака загинули 176 пасажирів та членів екіпажу. Іранська сторона одразу заявляла про те, що причиною падіння “Боїнга” стала помилка екіпажу, втім досить швидко, під тиском даних розвідок Канади, США та країн ЄС, які були озвучені лідерами цих держав, іранці визнали, що випадково збили український лайнер керованою ракетою.

Катастрофа українського Boeing 737 в ІранірозслідуванняІрина Венедіктова