Міністерство оборони України перерахувало перші кошти для виплат сім’ям загиблих в авіакатастрофі літака Ан-26 біля Чугуєва Харківської області.

Як повідомляється на сайті Міноборони, поки рішення про виплату прийнято по 19 загиблим курсантам Харківського національного університету Повітряних сил.

Більше 28 млн грн направлено Сухопутним військам ЗСУ для розподілу по військовим комісаріатам. Наступного тижня військкомати перерахують ці кошти на рахунки одержувачів допомоги.

Рішення про решту виплати буде прийнято після остаточного офіційного встановлення всіх обставин і причин авіакатастрофи.

На сьогодні продовжує працювати урядова комісія і триває робота з проведення технічного розслідування катастрофи літака Ан-26. Результати роботи повинні бути представлені міністру оборони до 25 листопада.

Нагадаємо, авіакатастрофа з літаком ЗСУ Ан-26 сталася о 20:45 25 вересня. Літак розбився, коли заходив на посадку.

В результаті 25 людей загинули на місці, один курсант помер у лікарні, ще один вижив.

Харківський університет Повітряних сил імені Кожедуба опублікував докладний список загиблих в авіакатастрофі.

Зі свого боку, співробітники Служби безпеки України провели щохвилинний розбір аварії літака.

Президент України Володимир Зеленський провів нараду за участю представників Кабінету міністрів і правоохоронних органів щодо авіакатастрофи. Він порушив питання виплат сім’ям загиблих.

“Потрібно зробити все необхідне, щоб спростити бюрократичні процедури. Ці виплати повинні бути терміновими. Є закон про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей, яким передбачено порядок таких виплат”, – сказав тоді Зеленський.